Zima bude dlouhá, testy začnou příští rok možná až v březnu

V letošním roce představily některé týmy své monoposty už na konci ledna, ostatní kromě několika výjimek v den testů 1. února. Příští rok ale bude zřejmě vše jinak
Zima bude dlouhá, testy začnou příští rok možná až v březnu

Není to tak dávno, co sezóna formule 1 skončila už v polovině října. Postupně se ale začal kalendář natahovat a finále v Abú Dhabí nás tak letos čeká až 29. listopadu. Příští rok se zimní přestávka opět o něco natáhne.

Jak by mohl vypadat kalendář pro příští rok?

Jak by mohl vypadat kalendář pro příští rok?

Už před časem se objevil prozatímní kalendář na příští rok. Austrálie bude opět prvním závodem sezóny, ale nepojede se v polovině března, ale až na začátku dubna. Také se už dříve šuškalo, že by mohly být jen dva předsezónní testy.

Auto Motor und Sport nyní přinesl jejich prozatímní termíny. Sezóna příští rok začne o celý měsíc později. Zatímco letos byl první test od 1. února, příští rok by mohl začít až 1. března. Samozřejmě bude trvat čtyři dny. Další čtyřdenní test pak proběhne od 15. do 18. března. Oba testy proběhnou v Barceloně.

Kromě těchto testů by mohly ještě proběhnout někdy v lednu, únoru speciální testy pro Pirelli. Jeden by byl na okruhu Paula Ricarda, kde je umělé zavlažování a bude zaměřen na vývoj pneumatik do mokra a přechodných podmínek. AMuS ale píše také o dalším testu v „horkých“ podmínkách (třeba Bahrajn), kde by se testovaly nové směsi. Stále je ve hře rozšíření směsí – ať už volný výběr nebo plán, který Pirelli nedávno nastínilo:

Pirelli zvažuje zavedení různých druhů jedné směsi

Pirelli zvažuje zavedení různých druhů jedné směsi

Foto: Getty Images / Steve Etherington

Další článek: Bottas: Williams je pro mě jedním z třech top týmů

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00