Zetsche nechápe Ecclestonovu kritiku směrem k F1

Předsedovi představenstva Mercedesu-Benz Dieterovi Zetschemu se nelíbí, jakým způsobem Bernie Ecclestone kritizuje samotnou formuli 1. Jeho chování podle něj poškozuje celý sport.
Zetsche nechápe Ecclestonovu kritiku směrem k F1

Ecclestone se před nedávnem tvrdě opřel do formule 1, když ji označil za nudnou a předvídatelnou. Kromě toho prohlásil, že Komise F1 v současné době funguje jako kartel, kdy dva velcí výrobci motorů mají právo vetovat změny v pravidlech.

85letý Brit následně agentuře Reuters řekl, že prohlášením mířil na týmy, které by se měly probudit a na jednání Strategické skupiny prodiskutovat změny pravidel pro rok 2017.

Ecclestone: F1 je strašná, Jean Todt by měl předat vedení někomu jinému

Ecclestone: F1 je strašná, Jean Todt by měl předat vedení někomu jinému

„Nemluvil jsem o sportu jako celku, právě naopak. Snažil jsem se vysvětlit, že pokud jsme něco udělali, tak je to ten směr, který bychom měli směřovat,“ dodal Ecclestone.

Jeho komentáře se však příliš nelíbí zástupcům Mercedesu, který v současné chvíli ve F1 dominuje. Při prezentaci vozu Mercedes E-class v Portugalsku Zetsche řekl, že Ecclestone by neměl negativní komentáře vyjadřovat veřejně.

„Na autosalonu v Ženevě jsem také nešel na pódium, abych pak řekl, že bych nikdy neřídil Mercedes a zákazníci udělají lépe, když to také nebudou dělat,“ řekl Zetsche.

„Nechápu, jak někdo, kde je nejen výkonným ředitelem, ale také podílovým vlastníkem nějakého produktu o něm takto mluví.“

„Jestli to tak cítí, mělo by se o změnách diskutovat interně a neřešit to na veřejnosti.“

Foto: Getty Images / Alex Grimm

Další článek: Ricciardo: Hülkenberg by si v otázce bezpečnosti neměl hrát na hrdinu

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen