Zetsche nechápe Ecclestonovu kritiku směrem k F1

Předsedovi představenstva Mercedesu-Benz Dieterovi Zetschemu se nelíbí, jakým způsobem Bernie Ecclestone kritizuje samotnou formuli 1. Jeho chování podle něj poškozuje celý sport.
Zetsche nechápe Ecclestonovu kritiku směrem k F1

Ecclestone se před nedávnem tvrdě opřel do formule 1, když ji označil za nudnou a předvídatelnou. Kromě toho prohlásil, že Komise F1 v současné době funguje jako kartel, kdy dva velcí výrobci motorů mají právo vetovat změny v pravidlech.

85letý Brit následně agentuře Reuters řekl, že prohlášením mířil na týmy, které by se měly probudit a na jednání Strategické skupiny prodiskutovat změny pravidel pro rok 2017.

Ecclestone: F1 je strašná, Jean Todt by měl předat vedení někomu jinému

Ecclestone: F1 je strašná, Jean Todt by měl předat vedení někomu jinému

„Nemluvil jsem o sportu jako celku, právě naopak. Snažil jsem se vysvětlit, že pokud jsme něco udělali, tak je to ten směr, který bychom měli směřovat,“ dodal Ecclestone.

Jeho komentáře se však příliš nelíbí zástupcům Mercedesu, který v současné chvíli ve F1 dominuje. Při prezentaci vozu Mercedes E-class v Portugalsku Zetsche řekl, že Ecclestone by neměl negativní komentáře vyjadřovat veřejně.

„Na autosalonu v Ženevě jsem také nešel na pódium, abych pak řekl, že bych nikdy neřídil Mercedes a zákazníci udělají lépe, když to také nebudou dělat,“ řekl Zetsche.

„Nechápu, jak někdo, kde je nejen výkonným ředitelem, ale také podílovým vlastníkem nějakého produktu o něm takto mluví.“

„Jestli to tak cítí, mělo by se o změnách diskutovat interně a neřešit to na veřejnosti.“

Foto: Getty Images / Alex Grimm

Další článek: Ricciardo: Hülkenberg by si v otázce bezpečnosti neměl hrát na hrdinu

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10