Ženská komise FIA šampionátu pro ženy moc nevěří

Předsedkyně Komise FIA pro ženy v motorsportu Michele Moutonová se vyjádřila k myšlence čistě ženského šampionátu.
Ženská komise FIA šampionátu pro ženy moc nevěří

Bernie Ecclestone minulý víkend v Malajsii přišel s myšlenkou šampionátu, kde by závodily pouze ženy. Podle šéfa F1 by jim to nabídlo příležitost "předvést se a získat velké množství sponzorů".

Bývalá závodnice rally Moutonová, která ve své kariéře získala čtyři vítězství a v roce 1982 skončila v celkovém hodnocení Mistrovství světa v rally na druhé pozici, je ohledně nové myšlenky zdrženlivější.

„Nápad čistě ženské série není něco, co bychom odmítly bez řádné debaty a výzkumu,” řekla Moutonová pro AP. „Ale z vlastní zkušenosti coby závodnice jsem přesvědčena, že ženy chtějí soutěžit na stejné úrovni se svými mužskými protějšky. Po desetiletí dokazují, že je to možné, i když jich bylo jen pár.”

Ecclestone si pohrává s myšlenkou čistě ženského šampionátu

Ecclestone si pohrává s myšlenkou čistě ženského šampionátu

„Motorsport je spolu s loděmi a jízdou na koních jedním ze tří sportů, kde muži a ženy soutěži za stejných pravidel a klasifikace. To je skutečným ukazatelem výkonnosti a tlačí sportovce k tomu, aby byli nejlepší na světě bez ohledu na pohlaví.”

„Musíme i nadále propagovat skutečnost, že motorsport je otevřený všem a že nabízí stejné vyhlídky a potenciál uspět,” dodala Moutonová.

Ve formuli 1 nyní působí dvě pilotky. Susie Wolffová je testovací jezdkyní Williamsu, zatímco Lotus nedávno angažoval Carmen Jordá coby vývojovou jezdkyni.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Carmen Jordá by ženskou formuli přivítala

Carmen Jordá by ženskou formuli přivítala

Další článek: Stále se zatím hledáme, připouští Lotus

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00