FIA

Ženská komise FIA šampionátu pro ženy moc nevěří

Předsedkyně Komise FIA pro ženy v motorsportu Michele Moutonová se vyjádřila k myšlence čistě ženského šampionátu.
Ženská komise FIA šampionátu pro ženy moc nevěří

Bernie Ecclestone minulý víkend v Malajsii přišel s myšlenkou šampionátu, kde by závodily pouze ženy. Podle šéfa F1 by jim to nabídlo příležitost "předvést se a získat velké množství sponzorů".

Bývalá závodnice rally Moutonová, která ve své kariéře získala čtyři vítězství a v roce 1982 skončila v celkovém hodnocení Mistrovství světa v rally na druhé pozici, je ohledně nové myšlenky zdrženlivější.

„Nápad čistě ženské série není něco, co bychom odmítly bez řádné debaty a výzkumu,” řekla Moutonová pro AP. „Ale z vlastní zkušenosti coby závodnice jsem přesvědčena, že ženy chtějí soutěžit na stejné úrovni se svými mužskými protějšky. Po desetiletí dokazují, že je to možné, i když jich bylo jen pár.”

„Motorsport je spolu s loděmi a jízdou na koních jedním ze tří sportů, kde muži a ženy soutěži za stejných pravidel a klasifikace. To je skutečným ukazatelem výkonnosti a tlačí sportovce k tomu, aby byli nejlepší na světě bez ohledu na pohlaví.”

„Musíme i nadále propagovat skutečnost, že motorsport je otevřený všem a že nabízí stejné vyhlídky a potenciál uspět,” dodala Moutonová.

Ve formuli 1 nyní působí dvě pilotky. Susie Wolffová je testovací jezdkyní Williamsu, zatímco Lotus nedávno angažoval Carmen Jordá coby vývojovou jezdkyni.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Stále se zatím hledáme, připouští Lotus

Témata článku: ,