Žena ve formuli 1? Myslím, že ji zažiji ještě během mé kariéry, tvrdí Gasly | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Žena ve formuli 1? Myslím, že ji zažiji ještě během mé kariéry, tvrdí Gasly

F1 již několik desetiletí čeká na další ženu, která by se zúčastnila velké ceny. Pierre Gasly z týmu Alpine nicméně věří, že by se královna motorsportu mohla ženské zástupkyně dočkat již v dohledné době.

Celkem pět žen se ve více než 70leté historii F1 pokusilo kvalifikovat se do velké ceny. Tou poslední byla před 31 lety Italka Giovanna Amatiová, ale startu se tehdy nedočkala. Čtyř volných tréninků se pak v letech 2014 až 2015 zúčastnila Susie Wolffová, současná šéfka dívčího formulového seriálu F1 Academy .

Podobné iniciativy, jako je již zmíněná F1 Academy, případně nedávno zaniklá W Series, přitom usilují o tom, aby se nějaká žena ve formuli 1 opět ukázala.

Že může jít o realistickou záležitost, která nemusí být v nedohledu, nevylučuje například pilot týmu Alpine Pierre Gasly.

„Určitě by mě to nepřekvapilo,“ odpověděl Francouz na otázku webu RaceFans, zda si myslí, že bude ve své kariéře závodit po boku ženy.

„Myslím, že je to určitě možné. Ze strany organizace (FIA, pozn. red.), ale i ze strany našeho týmu je vyvíjeno velké úsilí v oblasti podpory žen v našem sportu. Jsem si jistý, že pokud nějaká žena skutečně ukáže, že má rychlost a talent na to, aby se stala součástí dvacítky nejlepších jezdců světa, určitě dostane příležitost,“ dodal Gasly, který ve formuli 1 závodí již od sezony 2017.

Doporučujeme

Články odjinud