Zemřel Tom Walkinshaw

Známý skotský závodník a týmový šéf dnes v ranních hodinách ve věku čtyřiašedesáti let podlehl dlouhému boji s rakovinou.
Zemřel Tom Walkinshaw

Tom Walkinshaw byl úspěšným závodníkem na poli cestovních vozů. Sbíral vavříny v britském i evropském mistrovství. Neztratil se ani ve známém australském závodě Bathurst 1000. V roce 1975 Walkinshaw založil tým Tom Walkinshaw Racing (TWR), který nasazoval své vozy v celé řadě různých motoristických odvětví. Spojení s Jaguarem týmu přineslo četné úspěchy, mimo jiné i dva triumfy ve čtyřiadvacetihodinovce Le Mans. V roce 1988 Walkinshaw pověsil volant na hřebík a plně se zaměřil na vedení stáje.

Walkinshawovy úspěchy přinesly zájem ve formuli 1. V roce 1991 se stal technickým ředitelem týmu Benetton. Byl to on, kdo týmu dopomohl k podepsání smlouvy s Michaelem Schumacherem a v roce 1994 k zisku titulu. Toto období se ovšem neobešlo bez kontroverze. Benetton byl mimo jiné obviněn z využívání zakázaných elektronických pomůcek. Kontrola trakce a prokluzu kol na startu byla tehdy zakázána. Obvinění se nakonec neprokázala a trest nepadl.

Walkinshaw nebyl daleko ke koupi týmu Ligier. Na zisk 100% akcií ovšem nenašel dostatek finančních prostředků, a tak jeho působení ve francouzském týmu nemělo dlouhé trvání. Vyšlo to však v případě Arrowsu. V roce 1997 se Walkinshowovi podařilo do týmu přivést úřadujícího mistra světa, Damona Hilla. V Maďarsku byl velmi blízko vítězství, avšak technické potíže ho odsoudily "pouze" ke druhému místu v cíli. V následujících letech Arrows stíhaly finanční problémy, které se v roce 2002 stáji z Leafieldu staly osudnými. Likvidací ve stejném roce prošla i skupina TWR.

V posledních letech byl Walkinshaw zainteresován v australské závodní sérii V8 Supercars.

Další článek: Novou specifikaci motorů si prosadil sám Jean Todt

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.