Zemřel bývalý šéf Ferrari Sergio Marchionne

Sergio Marchionne, který byl ještě do víkendu šéfem Ferrari, dnes zemřel.
Zemřel bývalý šéf Ferrari Sergio Marchionne

Italská i další média dnes přinesla smutnou zprávu. Ve věku 66 let dnes zemřel bývalý šéf koncernu FCA a také Ferrari Sergio Marchionne.

Marchionne měl ve svých funkcích původně skončit za několik měsíců. V sobotu ale došlo k volbě nového vedení Ferrari i FCA. Obě firmy oficiálně uvedly, že se Marchionne podrobil operaci ramene, ale objevily se komplikace a jeho stav se v posledních dnech výrazně zhoršil. Podle spekulací měl Marchionne utrpět poškození mozku a upadnout do kómatu.

„Bohužel se stalo to, čeho jsme se obávali,“ uvedl v prohlášení John Elkann. Vnuk Gianniho Agnelliho Marchionneho v sobotu nahradil.

„Sergio Marchionne, člověk a přítel, odešel. Věřím, že nejlepší způsob, jak uctít jeho památku, je stavět na dědictví, které nám zanechal. Dále rozvíjet lidské hodnoty odpovědnosti a otevřenosti, které on sám nejlépe reprezentoval.“

„Moje rodina a já budeme vždy vděční za to, co udělal. Myslíme na Manuelu a jejich syny Alessia a Tylera.“

Životopis Sergia Marchionneho najdete na auto.cz.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Zajímavé statistiky po GP Německa 2018

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna