Zemřel bývalý hlavní lékař F1 profesor Sid Watkins

Ve věku 84 let odešel doktor Sid Watkins, který téměř tři dekády působil ve formuli 1 jako hlavní lékař. Zasloužil se mimo jiné o větší bezpečnost na závodních tratích.
Zemřel bývalý hlavní lékař F1 profesor Sid Watkins

Watkins, původním povoláním neurochirurg, byl vůbec prvním lékařem formule 1 na plný úvazek, premiéru měl v roce 1978 během Grand Prix Švédska. Hned ve stejném roce zažil první úmrtí jezdce, když v Monze zahynul Ronnie Peterson.

Během své kariéry Watkins plnil roli nejen lékaře, ale také spolupracoval s Mezinárodní automobilovou federací na vylepšování bezpečnostních standardů. Nejtěžší víkend si bez pochyb prožil v Imole v roce 1994, kdy zemřeli Roland Ratzenberger a Ayrton Senna.

Hlavním lékařem na okruzích přestal být Watkins (na obrázku vlevo) v roce 2005, nahradil ho Gary Hartstein (na obrázku vpravo). V lednu toho roku oznámil odchod z mnoha funkcí v rámci FIA, ale zůstal prezidentem Institutu pro bezpečnost v motorsportu, od roku 2011 v něm zastával už jen čestnou roli.

Profesor Sid Watkins zemřel 12. září 2012.

Další článek: Mallya: Hülkenberga ani Di Restu nedám, stejně mě nikdo neoslovil

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“