Ze začátku se budeme trápit, varuje Alonso

Španělský pilot prolomil mlčení o formě Ferrari a nepříjemně překvapil tifosi, když vyjádřil své obavy, že v úvodních závodech rudé vozy na špici nebudou.
Ze začátku se budeme trápit, varuje Alonso

Fernando Alonso by si ve svém třetím roce u Ferrari na konto rád připsal mistrovský titul. Situaci mu podle všeho stejně jako loni bude komplikovat kvalita vozu. La Gazzetta dello Sport uvedla, že si Ferrari sice nevede úplně zle, vůz si ovšem vyžádá ještě hodně tvrdé práce.

"Pořád to není stoprocentní, v prvních závodech se budeme trápit. Nejsme na tom úplně zle, ale máme toho ještě mnoho před sebou. Jsme u konce testů a víme, že se musíme oproti současnosti zlepšit. Musíme zkrátka zatnout zuby a krok po kroku se zlepšovat," řekl Alonso.

Pro Barca TV, tedy televizi věnující se slavnému fotbalovému klubu FC Barcelona, Alonso dodal:

"Ferrari je na tom hůře než takový Messi nebo Iniesta. Občas si najdu čas a podívám se na fotbal. Mám slabost pro Oviedo, nejvíce ale fandím Realu Madrid. Fotbal dokáže být dechberoucím spektáklem. A o Barceloně to platí dvojnásob, sledovat ji hrát je čiré potěšení."

V sezoně 2010 vyhrál Alonso pět závodů a do závěrečné velké ceny nastupoval jako favorit na vítězství v šampionátu. Loni to měl výrazně obtížnější, vyhrál pouze v Británii a celkově skončil čtvrtý. O to více doufá, že v letošní sezoně bude opět patřit k hlavním postavám v bojích o titul.

Další článek: Button je novými díly nadšen

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“