Ze středu pole uspěli v kvalifikaci Kubica, Barrichello a de la Rosa

Střed pole měl dnes díky výpadku Jensona Buttona o jedno místo v nejlepší desítce víc. Čtyři přední týmy doplnili ve finále kvalifikace tradičně Kubica, pak Barrichello a de la Rosa.

Renault
Pro Roberta Kubicu bylo skvělé už jen dostat se do finálové části. Jak sám říká, víkend na Silverstonu není pro Renault jednoduchý. Vozy nemůžou chytit rytmus a jejich nastavení si vyžádalo hodně změn. Polák odstartuje v neděli ze šestého místa. Jeho kolega Vitalij Petrov měl technické problémy s motorem na začátku druhé části kvalifikace. Oprava chvíli trvala a Petrov pak v posledním kole neměl ideálně zahřáté pneumatiky, skončil šestnáctý. „Byl pod tlakem a výsledek není takový, v jaký jsme doufali. Zvlášť, když v první části zajel vynikající kolo a rychlý byl i v trénincích,“ komentoval šéf týmu Eric Boullier.

Williams
U týmu Williams vládlo v sobotu večer střízlivé uspokojení. Rubens Barrichello si v kvalifikaci vyjel osmou a Nico Hülkenberg třináctou startovní pozici. „Je to maximum, čeho jsme mohli dosáhnout. Pořád se potřebujeme zlepšit,“ poznamenal Barrichello. Hülkenberg si postěžoval na provoz. Jeden čas mu destruoval Tonio Liuzzi. „Vyjížděl pod modrými vlajkami z boxů, ale neuhnul mi z cesty,“ popsal Hülkenberg. Liuzzi byl za incident potrestán ztrátou pěti míst na roštu.

Sauber
Pedro de la Rosa byl z devátého místa na roštu nadšený. Po pátečních trénincích udělali mechanici na jeho autě spoustu aerodynamických i mechanických změn - prospěšných, jak se ukázalo. Sauberu také dobře svědčí silverstonské rychlé zatáčky. Dvanáctý Kamuj Kobajaši se v nich ale těžko dostával do tempa. „Jednu jsem projel dobře, jinou zase špatně, někdy jsem měl přilnavost, někdy ne,“ řekl Kobajaši.

Force India
Indickému týmu přinesla sobota na Silverstonu spíš zklamání. Adrian Sutil skončil jedenáctý, Tonio Liuzzi patnáctý. Za blokování Hülkenberga se později propadl až na dvacáté místo. Sutilovi chyběla přilnavost na měkkých gumách, Liuzzimu se nedařilo zlepšovat časy zatím z neznámých důvodů. O incidentu s Hülkenbergem řekl: „Myslel jsem, že si ho musím udržet za sebou, ale bohužel mi nedošlo, že je v rychlém kole.“

Toro Rosso
Jezdci Toro Rosso dopadli ze středu pole nejhůř. Sébastien Buemi uvízl sedmnáctý a Jaime Alguersuari osmnáctý. Penalizace Liuzziho je na roštu každého posunula o příčku nahoru. Španěl si stěžoval na provoz, zajel jen jedno nerušené kolo. Technický ředitel týmu Giorgio Ascanelli ale neskrýval, že problémy jsou hlubší. „Nemám k tomu moc co říct. Prostě nejsme dost rychlí. Je to autem, jezdci se snaží, seč mohou. Čekali jsme, že tu nebudeme stačit,“ podotkl.

Další článek: Z nováčků nejrychlejší Lotus, Virgin si to nechce nechat líbit

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10