Ze správné cesty Buttona svedly zřejmě problémy z Bahrajnu

Jenson Button je připraven na jízdu s novým nastavením, které vyplynulo ze srovnání s Lewisem Hamiltonem. To předchozí bylo špatné zřejmě kvůli snaze zamezit opakování Bahrajnu.
Ze správné cesty Buttona svedly zřejmě problémy z Bahrajnu

Buttonovo trápení vyvrcholilo v kanadské Grand Prix, když na týmového kolegu ztrácel v průměru více než sekundu. McLaren to přimělo k detailnímu srovnání nastavení obou vozů. Vyšly z toho změny pro Buttona.

"S nastavením, se kterým tady začnu, jsem odjel hrozně moc kol v simulátoru. Měli bychom ho poměrně rychle zvládnout," avizoval Button ve Valencii. "Dobře chápeme Kanadu, ale jestli se v tomto závodě zlepšíme, to se uvidí."

Proč se jeho výkonnost s postupem času zhoršovala, je otázka, na kterou si Button také dokáže odpovědět. Snažil se, aby mu zadní pneumatiky nedocházely tak rychle, jako ve čtvrtém závodě v Bahrajnu. "S vozem děláte věci, o kterých si myslíte, že jsou správné, a normálně by i byly."

"Po Bahrajnu jsem vyzkoušel něco jiného a myslel jsem si, že to pomůže, ale nejsem si jistý, že to byl správný směr. Možná je to tak dobře, protože jsme si to vyzkoušeli v závodě, a když se netrefíte, tak se to hodně pokazí. Pak se stoprocentně soustředíte na to, abyste to úplně vyladili do příští Grand Prix."

Britský závodník je natolik přesvědčený o řešení svých problémů, že nevyloučil, že by se mohl ve Valencii zapsat jako letošní osmý vítěz závodu. "Stoprocentně. Že máme sedm různých vítězů, šokovalo všechny. Mám stejnou šanci jako všichni ostatní."

Tím pádem se nevzdává ani boje o titul. "Zvláštní je, že jsem bodoval ve třech závodech, ve čtyřech ne, v jednom jsem získal jen dva body, přesto na vedení ztrácím jen 43 bodů. Je to hodně zvláštní šampionát, možné je všechno," uzavřel.

Další článek: Räikkönen: Před sezónou by Lotus takové výsledky bral, teď jsme zklamaní