Ze soubojů jezdců mladších týmů vítězně vyšel Kovalainen

Ovšem vzhledem k tomu, že šachovnicovou vlajku viděli všichni piloti, dojel na devatenáctém místě, které samo o sobě není ničím, z čeho by se dalo skákat radostí.
Ze soubojů jezdců mladších týmů vítězně vyšel Kovalainen

Lotus

Jezdci týmu Lotus se seřadili na devatenáctém a dvacátém místě, oba na vítězného Vettela ztratili dvě kola. "Z mého pohledu to byl velmi dobrý závod. Jsem rád, že jsme opět nabrali formu ze začátku sezony, jelikož v Monaku a v Kanadě to nebylo podle našich představ a vůz se neřídil moc pohodlně. Bylo dnes pořádně horko, ale cítím se dobře, na tyto situace jsem po fyzické stránce připravený," řekl Kovalainen, kteý doufá, že cíl bojovat s týmy vepředu se podaří splnit, ač se jedná o dlouhodobý plán. Spokojen byl i Jarno Trulli: "Zkusili jsme několik různých strategií, abychom měli pokryté všechny možnosti. Přestože má druhá sada byla na konci už hodně zničená, užíval jsem si to." řekl Ital.

Virgin

Také piloti Virginu jsou ve výsledkové listině hned u sebe. Lépe dopadl zkušenější Timo Glock, který dojel jedenadvacátý. "Byl to celkem pozitivní víkend. Celé tři dny proběhly bez problémů. V závodě samotném se mi velmi podařilo první kolo, kdy jsem předjel oba vozy Lotusu a jeden Toro Rossa. Když bylo aktivováno DRS, nemohl jsem za sebou Heikkiho a Jarna udržet, a tak jsem si jel vlastní závod," řekl Glock, kterého trochu potrápila jen o něco vyšší spotřeba paliva, než bylo předpokládáno. "Se závodem jsem mnohem spokojenější než s kvalifikací, ačkoliv jsem se v prvním stintu dlouho zdržel za Liuzzim. Znamená to pro mě ale cenné zkušenosti," řekl d'Ambrosio.

HRT

Hispania Racing má za sebou druhý letošní domácí závod. A oba piloti si podporu místních pochvalovali. "Tento víkend byl vážně obtížný, avšak také krásný. Valencie je fantastické město, které nás přivítalo opravdu vřele. Máme za sebou krásný týden, výsledek sice není takový, jaký bychom si přáli, ale v současnosti bojujeme hlavně o budoucnost," řekl Vitantonio Liuzzi, který dojel třiadvacátý. Jeho kolega Kartykejan byl poslední: "Na začátku jsem se snažil držet ostatních, hlavně Liuzziho a D'Ambrosia, ale po sedmi kolech jsem zablokoval přední kola a zůstal osamocen. Závod jsem dokončil, ale mnoho pozitiv nevidím. Náš výkon nebyl nejlepší, ale podpora místních byla skvělá. Doufali jsme, že se předvedeme lépe."

Další článek: Schumacher vzal odpovědnost za kolizi s Petrovem na sebe

Témata článku: , , , , , , , ,