Ze Singapuru zmizela obávaná šikana

V nejdelším závodě roku v Singapuru budou mít jezdci pod umělým osvětlením o něco snazší práci než v minulosti, v desáté zatáčce je nebude brzdit šikana.
Ze Singapuru zmizela obávaná šikana

Kombinace zatáček 10a, 10b a 10c tvořila obávanou šikanu, která si vyžádala nejednu oběť v podobě poškozeného vozu. Pokud jezdec zaváhal, monopost mu nadzvedl obrubník a výsledkem byl náraz do zdi.

Letos šikana zmizela a zatáčka má klasický tvar. "Pracuji v simulátoru. Letos je v Singapuru nová zatáčka číslo 10, bez dřívější šikany," potvrdil Fernando Alonso. "Kolo je asi o sekundu rychlejší."

Pořadatelé se v minulosti snažili zmírnit náročnost šikany úpravou obrubníků, ale jezdci si na ni stále stěžovali, a tak se stala historií.

Další článek: U Räikkönena šlo o peníze, konec kariéry, vášeň a ego, míní Boullier

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.