Že nepojedu Le Mans? Nikdo mi nic neřekl, diví se Villeneuve

Jacques Villeneuve byl už minulý týden vyřazen týmem ByKolles ze sestavy pro 24 hodin Le Mans. Stáj Colina Kollese však oficiální oznámení uveřejnila ve chvíli, kdy byl mistr světa F1 v porodnici u narození své dcery a sám o žádných změnách nevěděl.

Foto: Instagram Jacquese Villeneuva

Že nepojedu Le Mans? Nikdo mi nic neřekl, diví se Villeneuve | Foto: Instagram Jacquese Villeneuva

Šampion F1 ze sezony 1997 měl startovat v Le Mans stejně jako v předchozích závodech WEC v nejvyšší třídě LMH s hyperovzem Vanwall a parťáky v posádce Tomem Dillmannem a Estebanem Guerrierim. Nakonec ale místo něj pojede Francouz Tristan Vautier.

Šéf stáje Colin Kolles vyřazení Villeneuva zdůvodnil tím, že se kanadský pilot údajně více věnuje rodinným záležitostem a nemá čas na přípravu pro nejdůležitější závod roku. To ovšem dvaapadesátiletý závodník rázně popřel ve svém vyjádření, které publikoval web dailysportscar.com.

„Jsem hluboce zklamán z toho, že jsem se o mém nahrazení pro 24 hodin Le Mans dozvěděl z veřejného oznámení týmu Vanwall Racing Team ByKolles,“ rozpovídal se Jacques Villeneuve.

„Do dnešního dne jsem neobdržel žádnou zprávu od mého týmu, což mě opravdu udivuje, protože mám stále platnou smlouvu na start v Le Mans.“

„Načasování publikace týmového oznámení podivně koresponduje s mým odjezdem do nemocnice, kde se měla 26. května narodit moje dcera. Tým ByKolles byl s touto osobní záležitostí dobře obeznámen a dostal mě do situace, ve které jsem na náhlé oznámení nebyl schopen reagovat.“

„Mé vlastní přípravy na start v Le Mans byly pečlivé a dobře organizované. Věnoval jsem nemalé množství času tomu, abych se pro tuto mimořádnou výzvu dostal do maximální fyzické i psychické kondice. Moc jsem se na to těšil.“

„Po mých vítězstvích v Indy 500, IndyCar a v mistrovství světa F1 pro mě má Le Mans mimořádný význam. Proto jsem hluboce sklíčený tím, že jsem byl nespravedlivě a svévolně připraven o šanci zúčastnit se závou,“ dodal zklamaný Villeneuve.

Kanadský pilot se po vyřazení z týmu pro Le Mans rozhodl neúčastnit se zbývajících závodů sezony WEC a podle vlastních slov se chce nyní soustředit na závodní rok 2024. Jaké jsou jeho další plány zatím není jasné.

Vítězství v Le Mans je to poslední, co Villeneuvovi chybí k završení trojkoruny motorsportu. Nejblíže byl Kanaďan k triumfu na trati La Sarthe v roce 2008, kdy jako tovární pilot Peugeotu spolu s Nicolasem Minassianem a Marcem Geném obsadil druhé místo.

Další článek: Můžeme vyhrát všechny závody, ale je to nepravděpodobné, myslí si Verstappen

Témata článku: , ,