Že jsme skončili před Astonem? Zásadní pro náš rozpočet, zní z Alfy

Alfa Romeo v konečném hodnocení poháru konstruktérů porazila Aston Martin a skončila na šestém místě. Podle šéfa týmu Freda Vasseura znamenají s tím spojené vyšší prémie pro stáj z Hinwilu „zásadní rozdíl“ pro přípravy na sezonu 2023.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Že jsme skončili před Astonem? Zásadní pro náš rozpočet, zní z Alfy | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Vyrovnanější už to být ani nemohlo. Alfa Romeo i Aston Martin nakonec získaly shodný počet 55 bodů, nicméně Alfa porazila britského soupeře díky lepšímu individuálnímu výsledku v závodě. Stáj sídlící ve Švýcarsku tak nakonec obsadila šesté místo.

Jedná se o nejlepší výsledek organizace Sauber v poháru konstruktérů od sezony 2012 a rovněž o nejlepší dosažené umístění v tříletém období pod hlavičkou Alfy Romeo.

Za každou další získanou pozici v poháru konstruktérů získávají týmy 10 až 12 milionů dolarů, což v tomto případě umožní Alfě příští rok dosáhnout na rozpočtový strop. Toho tým letos schopen nebyl.

„Pro nás je to nejlepší způsob, jak mít dobrou zimu, každý se poveze na pozitivní vlně. A to je velmi důležité,“ rozpovídal se šéf stáje Fred Vasseur pro motorsport.com.

„Bylo velmi důležité svést tento souboj s Astonem Martin. Splnili jsme si náš cíl a zároveň nám to finančně pomohlo.“¨

„Letos jsme byli pod finančním stropem, takže jakékoliv navýšení rozpočtu nám pomůže. Uvidíme, jak to bude příští rok vypadat.“

„Od některých týmů slyšíte, že se dvěma miliony dolarů toho moc nezmůžete, ale deset milionů navíc, to už vám pomůže,“ věří Vasseur.

Další článek: Jedno pódium je málo, hodnotí Norris letošní sezónu

Témata článku: , ,