Že byl Michael Schumacher na jedno kolo rychlejší než Lewis Hamilton? Nesouhlasím, tvrdí Windsor

Peter Windsor, novinář a bývalý manažer Williamsu a Ferrari, je přesvědčen, že by Michael Schumacher v rychlosti na jedno kolo nestačil Lewisi Hamiltonovi ani ve svých nejlepších letech.
Foto: Getty Images 
Že byl Michael Schumacher na jedno kolo rychlejší než Lewis Hamilton? Nesouhlasím, tvrdí Windsor | Foto: Getty Images

Z pohledu množství úspěchů jsou Michael Schumacher a Lewis Hamilton jednoznačně nejúspěšnějšími jezdci historie F1.

Vzhledem k tomu, že se jejich kariéry protnuly spíše jen letmo, navíc v momentě, kdy německý multišampion končil kariéru a už měl svá nejlepší léta za sebou, je těžké určit, kdo z nich by z přímého souboje vyšel jako vítěz.

Staronový technický ředitel Mercedesu James Allison se nedávno nechal slyšet, že nejrychlejším jezdcem, se kterým spolupracoval, byl právě Schumacher s tím, že Hamiltona by zařadil těsně za něj.

V rámci svého podcastu se na toto téma vyjádřil také Peter Windsor, který se formuli 1 v různých rolích věnuje již desítky let.

Windsor uvedl, že by si Hamilton poměrně jasně se Schumacherem v jízdě na jedno kolo poradil, a to i v letech, kdy byl Němec na vrcholu.

„Myslím, že inženýři mají právo na svůj názor, ale už jsem zažil dost závodních inženýrů, výkonnostních inženýrů, kteří se vyjadřovali k jezdcům,“ řekl Windsor.

„Většina jejich názorů je založena na rozhovorech s jezdci, na časech na kolo, na kvalitě podání ruky a na tom, jak to vypadá při večeři. Jen málo z nich je však založeno na skutečném sledování jezdce na okruhu a na tom, co dělá,“ přiblížil 71letý Brit a pokračoval:

„Neříkám, že James Allison neví, o čem mluví, jsem si jistý, že vychází ze všech svých informací. Podle mě ale není absolutně možné, že by Michael Schumacher byl na svém vrcholu na jedno kolo rychlejší než Lewis Hamilton ve své nejlepší formě. V žádném případě. Promiňte, ale tohle prostě absolutně nechápu, nesouhlasím s tím.“

Další článek: Jsem ready a zdravotně fit, napsal Sainz ke svému údajnému zranění z fotbalu

Témata článku: ,