Zdržte se kritiky svého týmu, vyzývá Alesi fanoušky Ferrari

Po výkonech a přešlapech v posledních velkých cenách formule 1 se na Ferrari snáší vlna kritiky, a to i ze strany samotných fanoušků italské stáje. Bývalý pilot Jean Alesi je nicméně vyzval k tomu, aby nebyli tak negativní.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Zdržte se kritiky svého týmu, vyzývá Alesi fanoušky Ferrari | Foto: Getty Images / Clive Rose

Se zavedením nových pravidel se v letošní sezóně Ferrari vrátilo do boje o titul mistra světa i Poháru konstruktérů. Už několikrát se ale připravilo o vítězství chybami na trati i v boxech.

Charles Leclerc při posledním závodě v Maďarsku vedl závod, když jej Ferrari povolalo do boxů na přezutí na tvrdou sadu pneumatik. Toto rozhodnutí, které se později ukázalo jako nesprávné, jej připravilo o vítězství nebo stupně vítězů.

„Tato sezóna je jako na horské dráze, což jen zvyšuje emoce a reakce,“ říká bývalý pilot Ferrari pro italský Corriere della Sera.

„Když věříte ve vítězství a najednou přijde prohra, stane se z ní sportovní drama, které mi připomíná fandění na fotbale.

„I mě bolí pomyšlení na Maďarsko. Byly tam chyby i před strategií. Ale jít proti Ferrari není dobré pro žádného fanouška, nepřináší to nic dobrého ani týmu. Chápu každý výbuch fanouška, protože vášeň tvoří silné emoce.“

Podle Alesiho nemá cenu analyzovat závod Ferrari. Místo kritizování by podle něj fanoušci měli spíše vyjádřit svou solidaritu.

„Mohli bychom analyzovat závod, abychom pochopili, co se proč stalo, teď to ale není potřeba. Zvu vás, abyste se přidali ke mně, vydrželi a podpořili tým. Neničme ho, protože negativita nikdy nepřinesla nic dobrého.

„Chci teď milovat tento tým Ferrari, protože jsou to lidé ve Ferrari, kteří trpí nejvíce každou porážkou a každou chybou, která k porážce vede.“

Další článek: Škoda. Je to jen o penězích. Piloti F1 se obávají, že se letos pojede ve Spa naposledy

Témata článku: ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00