Zdravotnické zabezpečení v Monaku nebylo dostatečné, stěžuje si Massa

Během Velké ceny Monaka 2013 Felipe Massa dvakrát havaroval. Zkušenosti se záchranáři na monackém okruhu se mu zdají strašné, a proto se o ně v Kanadě podělil i s médii.
Zdravotnické zabezpečení v Monaku nebylo dostatečné, stěžuje si Massa

Na setkání jezdců u příležitosti Velké ceny Kanady Felipe Massa objasnil ostatním kolegům i médiím své obavy ohledně nedostatečného zabezpečení lékařské péče na trati v Monte Carlu a špatného přístupu tamních zdravotníků. Brazilec v Monaku havaroval hned dvakrát. Poprvé se mu během kvalifikace při brzdění ve Ste Devote zablokovala kola, podruhé ho pak v závodě do podobné situace dostalo selhání zavěšení kol.

"Není příjemné to říkat," odpověděl Brazilec na otázku Autosportu ohledně svých obav. "V Monaku jsem měl dvě nehody a organizace a obecně celá situace tam byly opravdu špatné. To je problém, který máme v Monaku. Je to problém, který potřebujeme vyřešit, což jsem už řekl tamním lékařům. Všechno, co se v Monaku stalo, nebylo dobré – doba, po kterou jsem musel čekat na záchranku, i to, jak jsem při prvním incidentu musel jít 200 metrů kolem plotu pěšky. Jsem si ale jistý, že po tom všem, co se v Monaku stalo, změní svoji organizaci a přípravu," dodal pilot, který z vlastní zkušenosti z GP Maďarska 2009 ví, jak důležitá může být rychlá profesionální lékařská pomoc.

Massa, jenž havaroval i během sobotní kvalifikace v Kanadě, se naopak pochvalně vyjádřil na adresu tamních záchranářů: "Tady bylo všechno perfektní a šlo to dobře. Lékař i zdravotnické středisko byli velmi dobře připraveni a ve srovnání s Monakem to byl obrovský rozdíl."

Další článek: Marko: Mávne-li FIA nad testem Mercedesu rukou, otevře Pandořinu skřínku

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00