Zcela bez zkušeností. Haas letošní jezdeckou sestavu hájí

Nestává se příliš často, aby tým formule 1 vyměnil oba jezdce. Haas se ale k tomuto kroku odhodlal. Podle Steinera je to správný přístup.
Foto: Haas
Zcela bez zkušeností. Haas letošní jezdeckou sestavu hájí  | Foto: Haas

Haas bude mít letos zcela novou jezdeckou sestavu. Nestává se příliš často, že tým vymění oba jezdce, ale není to ani zcela výjimečné. V roce 2019 vyměnil oba jezdce McLaren  – Alonsa a Vandoorna nahradili Sainz a Norris. Španěl měl ale tehdy na kontě už poměrně dost zkušeností. K Haasu přichází dva mladí jezdci.

„Vzhledem k tomu, že rok 2021 je přechodným rokem, byl správný čas na výměnu jezdců,“ řekl Steiner pro Gazzettu dello Sport. 

Steiner věří, že jeho krok dává smysl a týmu se vyplatí. „Vycházíme z předpokladu, že abyste se něco naučili, musíte dělat chyby a my chceme, aby Schumacher a Mazepin měli možnost dělat chyby. V roce 2022 bude změna pravidel, která nabídne mnoho příležitostí.“

Synové šampionů ve F1. Mick Schumacher není první

Synové šampionů ve F1. Mick Schumacher není první

„Jezdci jsou primárním aktivem týmu a potřebovali jsme nějaký otřes. Mladí lidé se ve formuli 1 prosazují. Mám na mysli Leclerca, který vyhrál závody ve své druhé sezóně, Norrise, kterému se daří velmi dobře.“

Mazepin přinese do týmu peníze, Schumacher je zase atraktivní z hlediska marketingu. Podle Steinera hrála ekonomická stránka také svou roli a to nejen na straně příjmů.

„(Mladí jezdci) stojí mnohem méně a my raději investujeme peníze do auta pro rok 2022 než do pilotů.“

Další článek: Alpine možná získá významnou posilu z MotoGP

15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.