Zbytek sezóny pro Ferrari díky vylepšením vypadá dobře, věří Leclerc | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Zbytek sezóny pro Ferrari díky vylepšením vypadá dobře, věří Leclerc

Výkon vylepšeného vozu Ferrari ve Velké ceně Emilia Romagna je podle třetího v cíli Charlese Leclerca slibným příslibem pro zbytek sezóny formule 1.

Ferrari do Imoly přivezlo balíček nových dílů na svůj vůz, které před závodem testovalo.

Italská stáj se sice ve srovnání s předchozími závody v Číně a v Miami přiblížila čelu pole, na Maxe Verstappena z Red Bullu a Landa Norrise z McLarenu přesto Leclerc stále nestačil.

Během dlouhého stintu na tvrdé sadě se Leclerc přiblížil Norrisovi, následně ale chyboval v šikaně Varianta Alta a pilot McLarenu mu znovu poodjel. S umístěním na stupních vítězů je přesto Monačan spokojen.

„Alespoň jsou z toho stupně vítězů. Velmi šťastný jsem jen v případě, že vyhrajeme, dnes se nám to nepodařilo. Byli jsme velmi rychlí na začátku stintu na tvrdé sadě. Pokusil jsem se vyvinout tlak na Landa, pak ale byli neuvěřitelně rychlí,“ řekl Leclerc.

„Celkově myslím, že naše závodní rychlost dnes byla docela dobrá. Včera v kvalifikaci jsme se trochu trápili. Ztráceli jsme na hlavní rovince, ve zbytku okruhu jsme ale byli rychlí. Pro zbytek sezóny to tak vypadá dobře. Je skvělé být tady v Imole na pódiu se všemi tifosi. V Monaku to bude velmi výjimečné, stejně jako tady v Imole.“

Pátý Sainz není spokojen

Na páté pozici se ztrátou 22,3 sekundy dojel druhý pilot Ferrari Carlos Sainz.

„Po tak těžkém závodě nemohu být spokojen. Musíme se na to s týmem podívat, proč jsem v kvalifikaci i dnes v závodě nebyl spokojen s rychlostí vozu. Zítra se začneme soustředit na Monako a snad tam dosáhneme lepšího výsledku. Boj na čele se začíná vyrovnávat a my musíme pokračovat v tlaku,“ řekl Sainz.

Doporučujeme

Články odjinud