Zázrak v Silverstonu: přibyly štěrkové zóny

Nové okruhy dnes obvykle disponují velkými asfaltovými únikovými zónami. Podobně jsou na tom okruhy, které prošly modernizací. V Silverstonu šli opačnou cestou.

Na jezdce čeká v Silverstonu řada změn. Tou hlavní je nový povrch. Měl by poskytovat větší přilnavost a mít toleranci 2 mm, takže by měly zmizet „mikro-hrboly“, které se staly terčem kritiky.

Novinky však najdeme také v zatáčkách. Šířka tratě byla v zatáčkách 5,6 a 14,15 zmenšena na 12 metrů. Zajímavé změny nastaly v zatáčkách 7,11 a 12. Únikové zóny v nich nahradil štěrk.

Další článek: Emotivní setkání po letech: Fittipaldi usedl do svého lotusu

13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
13. června | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).