Zaznělo v rádiu během Velké ceny Španělska

Přinášíme vám to nejzajímavější, co přinesla týmový rádia během víkendu Velké ceny Španělska, kterou vyhrál Nico Rosberg před Lewisem Hamiltonem a Sebastianem Vettelem.

„Nevím kluci, co to děláte...” (1. trénink)

„Vůbec nikde nemám přilnavost. Nemůžu pochopit, jak to může být tak těžké...” (2. trénink)

„Můžeme zajet kolo nebo ne?” (2. trénink)

„Chcete po mně, abych takhle jezdil kolo za kolem, protože z toho nic není...” (2. trénink)

Kimi Räikkönen během pátečních tréninků po svém několikrát vyjádřil svou frustraci.

„Vzadu jsem něco ztratil!”

Všiml si Romain Grosjean poté, co mu během druhého volného tréninku na hlavní rovince z vozu odlétl kryt motoru.

„Woohoo!“

Po měsících frustrace se mohl Nico Rosberg konečně zaradovat a oddechnout, když získal svou první letošní pole position.

„Zadek auta je strašný...” (Fernando Alonso)
„Jakmile se dotknu plynu, tak se mi protočí kola. To není normální.” (Jenson Button)

McLaren MP4-30 ve Španělsku znovu nefungoval podle představ a jezdci to dávali jasně najevo.

„Musíš dát nohu z pedálu, když používáš ten špatný stupeň. Pokud to neuděláš, odděláš motor!”

Když se v polovině závodu Romain Grosjean dostal do potíží se čtvrtým převodovým stupněm, Alan Permane mu řekl o možných následcích.

„Co to ***** ten z Marussie dělá? Už tři zatáčky projel středem trati.”

Kimi Räikkönen zkrátka nerad čeká za některým z jezdců o kolo zpět.

„Měl jsem o něj starost, když jsem zjistil, že mi nefunguje brzda. Byl velmi pohotový, takže naštěstí jsme neměli žádné zranění.”

Pilot McLarenu Fernando Alonso o svém mechanikovi s předním zvedákem, který musel rychle uskočit před vozem Španěla, který měl problémy s brzdami. Alonso následně ze závodu odstoupil.

„Odvádíš skvělou práci, tlačíme Vettela ven z okna pro zastávku v boxech, už jen pár sekund...” (Mercedes směrem k Hamiltonovi)

„Ztratili jsme příliš mnoho času v provozu.” (Vettel směrem k Ferrari o pár kol později)

Mercedesu se vyplatil přechod na strategii tří zastávek v boxech, díky které se Brit po skvělém druhém stintu dostal na druhou pozici před Vettela.

„Říkáte mi, že to není možný (dohnat Rosberga)?” (Hamilton směrem k Mercedesu)

„Nemyslím, že se zbývajícím počtem kol je to možný.” (Mercedes směrem k Hamiltonovi)

„Je to nemožný? Tak zní ta otázka.” (Hamilton směrem k Mercedesu)

Devět kol před cílem se Hamilton nechce spokojit s druhým místem a ptá se týmu, zda je možné ve zbytku závodu dotáhnout a předjet jeho týmového kolegu Nica Rosberga na první pozici.

„Ano! Jen tak dál!”

Nico Rosberg neskrýval radost po svém prvním letošním vítězství.

Další článek: Haas: V našem týmu by mohla být i Patricková

20:29 | Carlos Sainz poděkoval týmu. Po výměně komponent PJ se podařilo vyřešit problém s přehříváním.
19:56 | Sean Gelael na konci závodu F2 zastavil. Nyní vyšla zpráva, že byl převezen do nemocnice na preventivní prohlídku. Důvod není znám... že by horko?
17:52 | Několik safety carů a závod F2 vyhrál Nobuharu Macušita po startu z 18. místa.
17:24 | Kvjat dostal za zdržení Magnussena v kvalifikaci napomenutí.