Zázemí Lotusu zničil požár, závodní aktivity týmu neohroženy

Požár v noci z pátku na sobotu zničil netechnickou část zázemí Lotusu. Před ohněm byly zachráněny kombinézy jezdců. Tým už našel nové umístění, ale marketingové oddělení nemůže pracovat.
Zázemí Lotusu zničil požár, závodní aktivity týmu neohroženy

Nejspíš porucha ledničky stojí za požárem v útrobách Velké ceny Malajsie. Oheň tu zničil prostory, ve kterých sídlil tým Lotus. Nahlášen byl přibližně ve 3:30 místního času.

Závodní část týmu je umístěna jinde, takže Lotus s jezdci Kimim Räikkönenem a Romainem Grosjeanem nebude mít s velkou cenou problém. Podle dostupných informací ale byly na poslední chvíli zachráněny kombinézy jezdců, ale jedna z náhradních přileb Kimiho Räikkönena zcela shořela. Podle informací týmu jsou kombinézy jezdců výrazně cítit kouřem.

Tým už našel alternativní zázemí, ale marketingová a PR aktivita stáje je značně ochromena. Svou hospitality musel kvůli ohni minimálně pro dnešek zavřít i sousední tým Mercedes.

Další článek: Problémy Mercedesu s pneumatikami nejsou tak vážné, říká šéf Pirelli

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.