Závody už nejsou tak skvělé, zní od pořadatele GP Číny

Velká cena Číny je součástí kalendáře F1 od roku 2004. Smlouva vyprší v roce 2017 a je otázkou, zda bude v Šanghaji zájem o její prodloužení.
Závody už nejsou tak skvělé, zní od pořadatele GP Číny

Čína rozhodně nepatří mezi okruhy a závody, který by trpěl nezájmem místních. Zdejší fanoušci jsou téměř fanatičtí a letos jich během víkendu zavítalo na okruh 145 tisíc.

Klepněte pro větší obrázek

Marketingový šéf Grand Prix Jang I-pin říká v rozhovoru Shanghai Daily, že místní fanouškovská základna je poměrně stabilní.

Šanghaj ale přistupuje k F1 trochu jinak. Počet fanoušků, prodané vstupenky, to vše je důležité, ale Grand Prix je chápána také jako propagace města. Každý rok se uskuteční ve městě řada akcí. Místní tak budou posuzovat, zda závod F1 má pro město dostatečně velký přínos. A problém prý není na jejich straně. Jang I-pin říká, že celkový obraz závodu už není tak dobrý.

„Existují různé důvody. Například jeden tým dominuje několik sezón a menší týmy zjišťují, že je těžké konkurovat větším konstruktérům. Závody už nejsou tak skvělé, jako bývali před deseti lety. Možná můžeme očekávat něco nového, až nastane post-Bernieho éra,“ dodal Jang I-pin.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Max je více Nizozemec, řekl jeho otec

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen