Závody formule 1 a formule E v letošním roce? Je to 50 na 50, říká šéf elektrické formule

Šéf formule E je mírně skeptický, pokud jde o závodění v letošním roce.
Závody formule 1 a formule E v letošním roce? Je to 50 na 50, říká šéf elektrické formule

Formule E musela zatím odložit šest závodů. Termíny poloviny z nich už uplynuly. Původní kalendář ale už stejně neplatí, a pokud se bude závodit, pak zřejmě podle nového harmonogramu. V případě formule E je situace trochu složitější v tom, že sezóna normálně končí už v létě.

Formule 1 zatím pracuje s možností, že by se začalo závodit na začátku července. První závody by se uskutečnily za zavřenými dveřmi.

„Budeme se snažit udělat to samé, pokusit se udržet některé závody za zavřenými dveřmi, pokusit se udělat správnou věc,“ řekl Agag pro Reuters. „Myslím, že mají 50 % šanci, stejně jako my.“

Formule E odkládá facelift druhé generace šasi

Formule E odkládá facelift druhé generace šasi

„Pokusíme se uspořádat nejméně dva nebo tři závody za zavřenými dveřmi. Myslím, že to bude možné v srpnu, ale ... kdo ví? Myslím, že 90 % bude v Evropě. Máme i nadále nějaké možnosti mimo Evropu. Analyzujeme, které jsou stále možné, ale rozhodneme později.“

Kolotoč formule E je menší ve srovnání s F1. Agag odhaduje, že na okruhu by bylo zhruba 950 až 970 lidí a to včetně televizí, ochranky apod. Série by se tak mohla vejít do limitu 1000 lidí, který některé země zavedly, nebo zavádějí pro hromadné akce. Na druhou stranu jsou zde i další komplikace.

„Chystají se otevřít hranice? Zatím to nevíme. Zkusil bych dělat to, co dělá formule 1, ale nejsem si jistý, zda je to proveditelné.“

Další článek: Přečtěte si Tamburello: příběh Ayrtona Senny od Martina Zušťáka

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.