Závody formule 1 a formule E v letošním roce? Je to 50 na 50, říká šéf elektrické formule

Šéf formule E je mírně skeptický, pokud jde o závodění v letošním roce.
Závody formule 1 a formule E v letošním roce? Je to 50 na 50, říká šéf elektrické formule

Formule E musela zatím odložit šest závodů. Termíny poloviny z nich už uplynuly. Původní kalendář ale už stejně neplatí, a pokud se bude závodit, pak zřejmě podle nového harmonogramu. V případě formule E je situace trochu složitější v tom, že sezóna normálně končí už v létě.

Formule 1 zatím pracuje s možností, že by se začalo závodit na začátku července. První závody by se uskutečnily za zavřenými dveřmi.

„Budeme se snažit udělat to samé, pokusit se udržet některé závody za zavřenými dveřmi, pokusit se udělat správnou věc,“ řekl Agag pro Reuters. „Myslím, že mají 50 % šanci, stejně jako my.“

Formule E odkládá facelift druhé generace šasi

Formule E odkládá facelift druhé generace šasi

„Pokusíme se uspořádat nejméně dva nebo tři závody za zavřenými dveřmi. Myslím, že to bude možné v srpnu, ale ... kdo ví? Myslím, že 90 % bude v Evropě. Máme i nadále nějaké možnosti mimo Evropu. Analyzujeme, které jsou stále možné, ale rozhodneme později.“

Kolotoč formule E je menší ve srovnání s F1. Agag odhaduje, že na okruhu by bylo zhruba 950 až 970 lidí a to včetně televizí, ochranky apod. Série by se tak mohla vejít do limitu 1000 lidí, který některé země zavedly, nebo zavádějí pro hromadné akce. Na druhou stranu jsou zde i další komplikace.

„Chystají se otevřít hranice? Zatím to nevíme. Zkusil bych dělat to, co dělá formule 1, ale nejsem si jistý, zda je to proveditelné.“

Další článek: Přečtěte si Tamburello: příběh Ayrtona Senny od Martina Zušťáka

16:49 | Strategie pro zítřejší závod odkaz
16:46 | Esteban Ocon dostal penalizaci tří míst za zdržení Russella.
15:01 | Red Bull se podle Marka neodvolal, protože počet týmů, které se odvolaly, je už dostačující. Red Bull také není spokojený s verdiktem a chce vyjasnění situace.
12:11 | Ferrari potvrdilo, že Vettel nasadil nový motor, MGU-H a turbo. Stejné komponenty dostal preventivně také Leclerc.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10