Závodníci Mercedesu nejsou spokojeni s pneumatikami

Podle Hamiltona Pirelli mělo do Portugalska přivézt měkčí směsi.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Závodníci Mercedesu nejsou spokojeni s pneumatikami | Foto: Getty Images / Peter Fox

Lewis Hamilton (5./1.)

Lídr šampionátu předpokládá, že nás v Algarve čeká další těsná bitva o první místo. Přilnavost trati se oproti loňsku údajně zlepšila, podle Hamiltona však spíše nepatrně.

„Je to takřka stejné. Gumy drží možná o malinko líp, ale zase je dost větrno. Myslím, že dneska měli všichni plné ruce práce. Hodně to klouzalo.

Stejně jako loni byly zvoleny velmi tvrdé směsi – letos jsou v podstatě ještě tvrdší. Myslím, že se mělo sáhnout po středně tvrdých směsích – ideální by byla dvojice C3, C4. Ale všichni mají stejné podmínky, takže se s tím nějak popereme.

Myslím, že to bude těsné. Netuším, jaké kolo zajel Max. Moje nebylo dokonalé. Máme ještě potenciál se zlepšit, jsem si jistý, že to platí i pro Red Bull,“ prohlásil Hamilton.

Valtteri Bottas (1./3.)

Finský závodník je s úvodním dnem závodního víkendu poměrně spokojen. Mrzelo ho však, že neměl moc příležitostí zajet čistá kola.

„Co se samotné rychlosti týče, nebyl to špatný začátek. Je hezké vidět, že jsme na špici, přestože je pravda, že souboj o prvenství bude opět těsný. Cítím se tu podobně jako před rokem. Nebylo snadné zajet čistá kola. Čím měkčí pneumatiky jsme nasadili, tím horší to pro mě bylo. Střední směs se zdála být nejlepší, ale uvidíme. Máme ještě hodně věcí na práci.

Další potíží byl poměrně kluzký asfalt. Záď vozu kvůli tomu byla dost nejistá,“ přiznal Bottas.

Váš názor Další článek: Ve druhém tréninku byl v Portimão nejrychlejší Hamilton