Závodnice by nikdo nebral vážně, říká Ecclestone

Bernie Ecclestone neočekává, že se v dohledné době objeví ve startovním poli formule 1 žena.
Závodnice by nikdo nebral vážně, říká Ecclestone

V loňském roce šéf formule 1 uvedl, že by uvítal závodní pilotky během víkendů velkých cen, například prostřednictvím závodní série, ve které by závodily pouze ženy. Podle něj by to přilákalo hodně pozornosti, publicity a zřejmě i spoustu sponzorů.

Nyní se však zdá, že Ecclestone už není myšlence žen v prostředí F1 tolik nakloněn. Téměř 40 let poté, co naposledy do závodu F1 odstartovala žena (Lella Lombardi), Ecclestone prohlásil, že nevěří, že by pilotce některý z týmů nabídl závodní sedačku.

Na střed pole by Susie měla, říká Toto Wolff

Na střed pole by Susie měla, říká Toto Wolff

„Pochybuji o tom,“ řekl pro TSN Radio. „I kdyby tam byla nějaká žena, která by toho byla schopná, tak by ji i tak nikdo nebral vážně, takže by nikdy nedostaly k dispozici konkurenceschopný vůz.“

„Byla tu dívka, která v GP3 závodila celou sezónu, takže to není něco, k čemu by už dříve nedošlo.“

Powellová chce Ecclestona vyvést z omylu

Na Ecclestonova slova zareagovala britská závodnice Alice Powellová, která v minulosti v GP3 působila.

22letá Powellová, která se stala ambasadorkou projektu Susie Wolffové 'Odvaž se být jiná', nyní vyzývá závodnice, aby Ecclestonovi ukázaly, že se mýlí.

„Někdo musí dokázat, že se Bernie mýlí,“ řekla Powellová, která se v roce 2010 i díky dvěma vítězstvím stala šampionkou seriálu formule Renault BARC.

Wolffová přestavila svůj projekt určený ženám v motorsportu

Wolffová přestavila svůj projekt určený ženám v motorsportu

„Byla by škoda, kdyby tým nedovolil závodnici jezdit ve F1, protože by ji nikdo nebral vážně. Jedním z problémů je, že lidé neriskují, jelikož si myslí, že to bude legrace. My nejsme žádný vtip a je to jen další faktor, kvůli kterému je pro ženy obtížné závodit na nejvyšší úrovni.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Mercedes pochybuje, že Shell přispěl tak moc k výkonu Ferrari

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)