Závodní sedačku mám jistou zatím jen na dva závody, říká Senna

Bruno Senna v Belgii nahradil u týmu Renault Nicka Heidfelda, ale není jisté, že v jeho voze vydrží až do konce sezóny.
Závodní sedačku mám jistou zatím jen na dva závody, říká Senna

Renault ve středu ohlásil, že Heidfelda, jenž působil jako náhradník za zraněného Roberta Kubicu, postavil mimo službu a jeho vůz předal Sennovi. "V tuto chvíli jsem potvrzen pro tento závod (v Belgii) a ten další (v Itálii)," řekl brazilský jezdec. 

"Ale než se vyřeší jisté právní záležitosti, nemůžou mi potvrdit, jestli pojedu i zbytek roku nebo ne. Úmysl je takový, aby to odjel, ale zatím to není možné potvrdit."

Pro Sennu to bude sice vysněný, ale těžký návrat do formule 1. Loni absolvoval s výjimkou Silverstonu celou sezónu s týmem HRT, letos působil jako záložník Renaultu a jednou se svezl ve volném tréninku na Hungaroringu.

"Ale účastnil jsem se všech schůzek s inženýry a mám přehled o tom, co se v týmu děje," uvedl. "Maďarsko bylo užitečné, abych poznal, jak auto jezdí, ale bude těžké se dostat do formy ostatních jezdců, kteří teď mají za sebou 11 závodů."

"Pátek v Maďarsku byl těžký, opravdu obtížný. Vím, že se musím naučit zacházet s pneumatikami, od první sady až po kvalifikaci a závod. Nemám s tím zkušenosti, takže to bude poprvé. Pokud dokážu být blízko Petrovovi, bude to dobrá reference."

Diskuze (26) Další článek: Schumacher navždy zůstane jednou z nejdůležitějších osobností v historii Ferrari
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00