Závodní rychlost Red Bullu je dobrá, ujišťuje Verstappen

Red Bull má za sebou poměrně nenápadné páteční představení. Přesto bude mít zítra a pozítří ty nejvyšší cíle.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Závodní rychlost Red Bullu je dobrá, ujišťuje Verstappen | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Max Verstappen (3./5.)

Nizozemský závodník v prvním i druhém tréninku na nejrychlejšího Leclerca ztratil přesně 336 tisícin. Stačilo to na třetí, respektive páté místo. Verstappen však nesouhlasí s domněnkami, že by Red Bull mohl být v Barceloně až třetím nejrychlejším týmem.

„Celkově to byl povedený den. Závodní simulace vypadají slibně, takže jsme spokojeni. Potřebujeme jen najít nějaký kompromis. Jistou výzvu představují vysoké teploty, navíc bychom se měli zrychlit v časech na jedno kolo.

Práce s pneumatikami tu není úplně snadná, musíme to ještě vyladit. Alespoň však víme, že počasí by zítra mělo být stabilní. Zítra pojedu naplno a uvidíme, kam nás to vynese,“ slibuje Verstappen.

Sergio Pérez (nejel/7.)

Mexický závodník v prvním tréninku přenechal kokpit estonskému mladíkovi Jüri Vipsovi. Testovací jezdec Red Bullu byl nejpomalejší. Pérez přiznal, že ztracený čas kvůli vynechání prvního tréninku znamená jistý handicap.

„Všechno je trochu hektičtější, když vynecháte trénink. Odpoledne jsem se snažil nabírat rychlost a zažil jsem si degradaci pneumatik. Znamená to, že máte víceméně dvě kola na sadu, víc vám zdejší trať nedovolí. V prvním kole nalézáte správný balanc, ve druhém zrychlujete, ale pak zase rychle přicházíte o přilnavost.

Povedlo se mi získat nějakou představu, jak si vedeme v závodních podmínkách. Přes noc se nám snad podaří vymyslet, jak bychom mohli zítra bojovat o pole position,“ věří Pérez.

Další článek: Hamilton si pochvaluje obří pokrok Mercedesu

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00