Závodní rychlost Ferrari je prý stejně dobrá jako před týdnem

První trénink v podání Ferrari vypadal slibně, zato ve druhém ani jeden rudý vůz neskončil v první desítce.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Závodní rychlost Ferrari je prý stejně dobrá jako před týdnem | Foto: Getty Images / Clive Rose

Charles Leclerc (2./16.)

Monačan ví, že ho čeká ještě spousta práce, zároveň ale tifosi uklidňuje, že realita zdaleka není tak děsivá, jak by napovídaly výsledky druhého tréninku.

„Musíme se toho ještě hodně naučit a hodně toho odpracovat. Velký úkol je porozumět pneumatikám C5, které tu zkoušíme poprvé. Nemyslím si, že v současnosti umíme využít jejich potenciál.

Máme tedy co zlepšovat, ale celkově to byl docela povedený den. Naše závodní rychlost je stejně dobrá jako před týdnem, pořád na ní pracujeme,“ prohlásil Leclerc.

Carlos Sainz (3./13.)

Dopoledne bylo Ferrari na špici, odpoledne v druhé půli pole. Jak to tedy dopadne v kvalifikaci?

„Podle mě to bude něco mezi tím. Nepanikaříme z druhého tréninku, ale ani se nenecháváme unést tím prvním. Zkoušíme zkrátka stále nové věci a chceme pořádně vyzkoušet pneumatiky C5. Zítra teprve uvidíme, jak si všichni vedou.

Myslím, že jsme na tom podobně jako před týdnem. V kvalifikaci tak jako tak budeme ztrácet. Je to dané už samotnou povahou okruhu. 80 % času tu strávíte s plynovým pedálem na podlaze. I když jsme dobří v zatáčkách, v rychlých úsecích nám konkurence ujíždí.

V závodě by náš vůz měl ožít. Snáze se stává, že soupeři mají horší přilnavost v zatáčkách, což nám svědčí,“ myslí si Sainz.

Další článek: Verstappen varuje před sílícím Mercedesem

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00