Závodní debut by teď Valsecchimu neprospěl, brání se Lotus

Majitel týmu Lotus Gérard Lopez si je jistý, že by případná nominaci Davida Valsecchiho do posledních dvou závodů byla pro jeho kariéru škodlivá.
Závodní debut by teď Valsecchimu neprospěl, brání se Lotus

Italský záložník Lotusu označil volbu Kovalainena za sportovní tragédii a byl naštvaný, že příležitost nedostal na místě Kimiho Räikkönena on sám.

"Kdyby to byl 10. nebo 11. závod (sezóny), dostal by se do vozu na jeden, dva, tři nebo čtyři závody, protože si zaslouží jezdit," komentoval Lopez pro Autosport.

"Ale jeho touha jezdit je jako u mladého člověka: chcete si dát drink, víte, že to pro vás není dobré, rodiče vám říkají, že to není dobré, přesto to pořád chcete."

"My víme, že by pro něj nebylo dobré nastoupit do posledních dvou závodů, když bojujeme s Ferrari. Já bych na jeho místě zabíjel, abych mohl jezdit."

"Abych byl k němu upřímný, naprosto si zaslouží jezdit, ale nezaslouží si být v situaci, kdy nám musí s Romainem zajistit třetí místo v poháru konstruktérů."

Kromě Valsecchiho a Kovalainena měl Lotus na seznamu také Hülkenberga, Maldonada, Barrichella, Kobajašiho a Schumachera. Ale některá jména byla míněna vážněji než jiná. Například se Schumacherem Lopez reálně moc nepočítal.

"Chtěli jsme zkušeného jezdce. Nebyl výš nebo níž než Heikki, ale oslovili jsme různé lidi, abychom zjistili, kdo je k dispozici a jak na tom jsou. Já jsem pořád fanoušek formule 1 a pro fanouška by to bylo úchvatné (mít Schumachera)."

"Nevím, jestli o tom vážně uvažoval, nevím, jestli jsme to brali vážně, ale mysleli jsme si, že bychom se měli přeptat. Byl na seznamu sedmi lidí. To je vše. Byla by to sranda. Možná."

Další článek: Pátek v USA: Obě směsi pneumatik v Austinu vydrží dlouho

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10