Závodit pro Ferrari je mým snem, přiznává Vettel

Sebastian Vettel získal loni titul mistra světa s Red Bullem a i když zatím nemá v plánu svůj tým opustit, jednoho dne by přeci jen chtěl přestoupit k Ferrari.
Závodit pro Ferrari je mým snem, přiznává Vettel

"Řekněme to takhle, miluju závodění, znám historii motoristických závodů a vím, že Ferrari je legenda," řekl Vettel pro Gazzettu dello Sport. "Být zapsán mezi mistry světa je mimořádné, ale být na seznamu jezdců Ferrari by bylo také speciální."

"Ano, je mým snem jednoho dne závodit pro Maranello. Ale pořád jsem mladý, času je dost. V současnosti jsem spokojený u Red Bullu, bez nich by se do formule 1 nikdy nedostal."

Red Bull od začátku říká, že nechce stát Vettelovi v cestě za úspěchy. Teď, když společně vyhráli oba loňské šampionáty, rakouský tým ví, že si německého pilota udrží, jen když mu bude i nadále poskytovat vítězné vozy.

Vettel již před časem uvedl, že legenda Ferrari není sama o sobě důvodem pro přestup, takže působiště by změnil, jen když by si technicky nepohoršil. Teď také potvrdil, že by nechtěl u Ferrari působit se současnými jezdci.

"Asi bych Alonsovi a Massovi zaplatil dovolenou, zarezervoval bych jim hezký hotel. I když si nejsem jistý, jestli by mi za to poděkovali," odpověděl Vettel na otázku, kde by jezdil, kdyby letos nemohl závodit pro Red Bull.

Další článek: Sociální nepokoje v Bahrajnu mohou ohrozit závody GP2 a F1