Závod v Singapuru přinesl Williamsu velkou frustraci, ale i sebedůvěru

Williams měl v Singapuru velmi dobrou rychlost, ale nedokázal ji zužitkovat. Pocity má po poslední Grand Prix proto smíšené.
Závod v Singapuru přinesl Williamsu velkou frustraci, ale i sebedůvěru

Pastor Maldonado se poprvé od Španělska dokázal kvalifikovat do první řady a v závodě si vedl dobře, dokud ho technika nedonutila odstoupit. "Krátce řečeno to byl extrémně frustrující víkend," přiznal provozní šéf týmu Mark Gillan.

Závod nedokončil ani Senna. "V současnosti vyšetřujeme příčiny těch poruch a věříme, že je co nejdříve odhalíme a přijmeme potřebná opatření. V tuto chvíli si nemyslíme, že při těch poruchách sehrálo roli horko," prozradil Gillan.

Na druhé straně je pro Williams povzbuzující, že znovu patřil mezi nejrychlejší. "Dodává nám to obrovskou sebedůvěru," potvrdil Gillan. "Viděli jsme, že se naše auto dokáže kvalifikovat do první řady, a závodní rychlost byla také působivá."

Williams proto očekává, že bude silný i v Japonsku. Ovšem do té doby bude chtít také zjistit, co v Singapuru způsobilo popáleniny na zádech Bruna Senna. "Máme slušnou představu, ale pořád to vyšetřujeme, abychom se ujistili, že pokryjeme všechny potenciální příčiny," dodal Gillan.

Další článek: GP Singapuru - Co v tiskových materiálech nebylo

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10