Závod v neděli bude loterie

Vzhledem k současným regulím kolem pneumatik jsou podle Maxe Verstappena tréninky prakticky na nic.
Závod v neděli bude loterie

Max Verstappen (3./3.)

Okruh v Austinu v pátek svlažil déšť, a tak jsme příliš akce neviděli. Týmy vzhledem k náročným podmínkám zvolily opatrný přístup a jezdci mnoho kol nenajezdili.

„Máte pouze jednu sadu, která už je sjetá z prvního tréninku, a pneumatiky pak ztrácejí přilnavost. Nechceme používat jiné pneumatiky, protože je budeme mít v plánu nasadit v kvalifikaci. Takže je to trochu zbytečné. Moc se nejezdí, jen tak posedává. Kdybychom měli k dispozici více sad, jezdilo by se více. Bylo by to lepší,“ myslí si Verstappen.

Daniel Ricciardo (4./nevyjel)

Nedělní závod bude vzhledem k malému počtu odjetých kol nevyzpytatelnou záležitostí. Dnes by v Austinu měly panovat stejné podmínky jako včera.

„Myslím, že to pro nás vypadá v pohodě. Ráno to bylo fajn, tedy alespoň prvních pár kol. Až bude sucho, kdo ví, jak to bude vypadat. Myslím, že z neděle by mohla být loterie. Nevím, jestli mělo Ferrari nějaké problémy, ale naším cílem bude pódium.

Pneumatiky z rána jsme měli v plánu nasadit i odpoledne. Bohužel jsem ale utrpěl defekt. Kdybychom jeli i v druhém tréninku, museli bychom použít pneu pro kvalifikaci. Ta je ale důležitější a chceme mít k dispozici co nejvíce sad,“ přiznal Ricciardo.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Video: Norris u McLarenu roznášel kávu, Alonso si dal i cukr

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00