Závod v Madridu nutně neznamená konec F1 v Barceloně, tvrdí Domenicali | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Závod v Madridu nutně neznamená konec F1 v Barceloně, tvrdí Domenicali

Dnešní oznámení, že VC Španělska bude od roku 2026 hostit Madrid, uvalilo budoucnost barcelonského okruhu do nejistoty.

Okruh Circuit de Barcelona-Catalunya je nedílnou součástí kalendáře F1 již od roku 1991. Jak však dnes oznámila F1, od sezony 2026 bude Velkou cenu Španělska hostit nový okruh v Madridu.

Toto oznámení uvalilo budoucnost tradičního barcelonského okruhu, který byl v minulosti dějištěm řady oficiálních i privátních testů F1, do nejistoty, jelikož je pro jeho existenci pořádání velké ceny formule 1 velmi důležité.

Šancí by pro katalánský okruh mohla být alternativa, která by spočívala v tom, že by Španělsko hostilo dvě velké ceny v roce. Nešlo by přitom o žádnou novinku, protože v letech 2008 až 2012 se vedle barcelonského závodu konala také Velká cena Evropy ve Valencii.

Šéf F1 Stefano Domenicali tuto možnost ještě vloni v létě víceméně vylučoval, s ohledem na počet zájemců o pořádání velké ceny, ale nyní již hovoří jinak.

„Skutečnost, že budeme závodit v Madridu, nevylučuje, že bychom do budoucna nemohli zůstat v Barceloně. Již nyní probíhají jednání o tom, zda bychom mohli i nadále zůstat v Barceloně, s níž máme velmi dobré vztahy,“ uvedl Domenicali pro oficiální web F1.

„Španělsko je trh, který před několika lety nebyl centrem našeho zájmu. Nyní se však stalo velmi důležitým“ dodal Ital.

Doporučujeme

Články odjinud