Závod v Británii byl téměř předčasně ukončen

Charlie Whiting se rozhodoval, zda v důsledku četných defektů pneumatik nebude nutné vyvěsit červené vlajky. Ukončení závodu prý bylo velmi blízko.
Závod v Británii byl téměř předčasně ukončen

Defektům se nevyhnul Hamilton, Massa, Pérez a ani Vergne. Charlie Whiting po závodě prozradil, že uvažoval nad možností, zda nebude lepší akci zrušit a vyvěsit červené vlajky.

"Chybělo vážně kousek a vyvěsili jsme červené vlajky. Nemohu prozradit přesné číslo defektů, které by nás přimělo závod zastavit, nicméně odklízení všech těch zbytků pneumatik velice ohrožovalo traťové maršály, což není žádoucí. 

S podobnými problémy jsme se ještě nesetkali. Potřebujeme situaci důsledně zanalyzovat, abychom přišli na příčinu. Je příliš brzy na to, abychom z toho vyvozovali nějaké závěry. Pirelli musí zkontrolovat mnoho věcí, včetně pneumatik, které se nezničily. Možná najdou nějaké kusy, které byly na pokraji defektu, a to by nám mohlo dát lepší představu, co se to vlastně dělo," řekl uznávaný delegát Mezinárodní automobilové federace. 

Výsledky šetření a řešení situace musí být známy do středy.

Další článek: Alonsovi radost z výsledku kazí obavy z rychlosti vozu

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.