Závod v Británii byl téměř předčasně ukončen

Charlie Whiting se rozhodoval, zda v důsledku četných defektů pneumatik nebude nutné vyvěsit červené vlajky. Ukončení závodu prý bylo velmi blízko.
Závod v Británii byl téměř předčasně ukončen

Defektům se nevyhnul Hamilton, Massa, Pérez a ani Vergne. Charlie Whiting po závodě prozradil, že uvažoval nad možností, zda nebude lepší akci zrušit a vyvěsit červené vlajky.

"Chybělo vážně kousek a vyvěsili jsme červené vlajky. Nemohu prozradit přesné číslo defektů, které by nás přimělo závod zastavit, nicméně odklízení všech těch zbytků pneumatik velice ohrožovalo traťové maršály, což není žádoucí. 

S podobnými problémy jsme se ještě nesetkali. Potřebujeme situaci důsledně zanalyzovat, abychom přišli na příčinu. Je příliš brzy na to, abychom z toho vyvozovali nějaké závěry. Pirelli musí zkontrolovat mnoho věcí, včetně pneumatik, které se nezničily. Možná najdou nějaké kusy, které byly na pokraji defektu, a to by nám mohlo dát lepší představu, co se to vlastně dělo," řekl uznávaný delegát Mezinárodní automobilové federace. 

Výsledky šetření a řešení situace musí být známy do středy.

Další článek: Alonsovi radost z výsledku kazí obavy z rychlosti vozu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10