Závod v Británii byl téměř předčasně ukončen

Charlie Whiting se rozhodoval, zda v důsledku četných defektů pneumatik nebude nutné vyvěsit červené vlajky. Ukončení závodu prý bylo velmi blízko.
Závod v Británii byl téměř předčasně ukončen

Defektům se nevyhnul Hamilton, Massa, Pérez a ani Vergne. Charlie Whiting po závodě prozradil, že uvažoval nad možností, zda nebude lepší akci zrušit a vyvěsit červené vlajky.

"Chybělo vážně kousek a vyvěsili jsme červené vlajky. Nemohu prozradit přesné číslo defektů, které by nás přimělo závod zastavit, nicméně odklízení všech těch zbytků pneumatik velice ohrožovalo traťové maršály, což není žádoucí. 

S podobnými problémy jsme se ještě nesetkali. Potřebujeme situaci důsledně zanalyzovat, abychom přišli na příčinu. Je příliš brzy na to, abychom z toho vyvozovali nějaké závěry. Pirelli musí zkontrolovat mnoho věcí, včetně pneumatik, které se nezničily. Možná najdou nějaké kusy, které byly na pokraji defektu, a to by nám mohlo dát lepší představu, co se to vlastně dělo," řekl uznávaný delegát Mezinárodní automobilové federace. 

Výsledky šetření a řešení situace musí být známy do středy.

Diskuze (41) Další článek: Alonsovi radost z výsledku kazí obavy z rychlosti vozu
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.