Závod v Austrálii bude odložen, říká Stroll

Aston Martin ve čtvrtek odhalil nového titulárního sponzora, v podstatě i zbarvení a také to, že vůz představí až v březnu. Času na to bude mít dost. První závod se bude odkládat.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Závod v Austrálii bude odložen, říká Stroll | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Velmi silné spekulace říkají, že se Austrálie v původním termínu nepojede a sezóna 2021 začne až v Bahrajnu na konci března. Formule 1 také připravuje záložní kalendář pro začátek roku, pokud by se nemohlo jet ani v Číně.

Algarve a Imola? F1 už chystá záložní „pandemický kalendář“

Algarve a Imola? F1 už chystá záložní „pandemický kalendář“

Lawrence Stroll už potvrdil, že se v Austrálii 21. března nepojede. 

„Melbourne bylo odloženo, není to oficiální, ale bude. Závod nebyl zrušen, byl odložen, pojedeme tam na podzim. První závod bude v Bahrajnu,“ řekl Stroll pro australský deník The West.

„Příští dva nebo tři měsíce budeme v obtížné situaci, i když s vakcínou vidíme světlo na konci tunelu. První závody sezóny budou pro každého poněkud obtížné.“

„FIA a formule 1 nám vloni předvedly 17 závodů ve 23 týdnech a to bez větších problémů, takže před nimi musím smeknout. Myslím, že nejhorší situace už máme za sebou. V roce 2020 jsme se naučili, jak fungovat tváří tvář pandemii.“

Aston Martin má nového titulárního sponzora. BWT nahradí Cognizant

Aston Martin má nového titulárního sponzora. BWT nahradí Cognizant

Další článek: Aston Martin má nového titulárního sponzora. BWT nahradí Cognizant

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.