Závod v Austinu je ve velkém ohrožení, přiznává Ecclestone

Zpočátku slibně vypadající projekt se, zdá se, dostal do slepé uličky a nad jeho budoucností se vznáší jeden velký otazník.
Závod v Austinu je ve velkém ohrožení, přiznává Ecclestone

Sám šéf formule 1 připouští, že pokud se spory mezi jednotlivými stranami rychle nevyřeší a on nebude mít jistotu, že dostane své peníze, je pořádání Velké ceny USA ohroženo. Smlouva, kterou měl Ecclestone uzavřenou s Hellmundovou společností Full Throtle Production, již dále neplatí. Jednou z posledních šancí je, že šéf formule 1 uzavře novou dohodu se společností Circuit of The Americas (COTA), která okruh staví.  

"Udělali jsme zatraceně všechno, co jsme udělat mohli, aby se ten závod uskutečnil. Měli jsme dohodu s Full Throtle Pruduction. Všechno bylo podepsané a uzavřené. Ale stále jsme odkládali věci jako datum, nejrůznější akreditivy a věci, které měly být poslány. Nikdy se ale nic nestalo. Čekali jsme na něj šest měsíců, aby dal to porušení do pořádku. Ví moc dobře, proč jsme to zrušili. Poté přišli na scénu tito lidé (COTA), kteří říkali, že by tyto věci chtěli udělat, ale mají problém s Tavem (Hellmundem). Říkali, že mají okruh a že se mnou chtějí uzavřít smlouvu," vysvětlil Ecclestone.

V úterý přišla z USA další nepříjemná zpráva, a sice když tamní úřady oznámily, že dotace, se kterými promotéři počítali, jim poskytnuty nebudou. Výstavba tak byla okamžitě pozastavena. O případném vyřazení závodu v Austinu by se rozhodlo 7. prosince během zasedání Světové rady motorsportu. Do té doby je Ecclestone ochoten dát COTA šanci, aby své problémy vyřešila a dala mu závazek, že za pořádání Velké ceny USA zaplatí.

"Vše, na co jsme se jich ptali, bylo, jestli jsou schopni nám dát akreditiv. Hledáme záruku na peníze, které nám budou muset zaplatit. A to je skrze akreditiv," uzavřel.

Další článek: Středa v Abú Zabí: Mladíci pokračovali v přípravách týmů na rok 2012

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen