Závod v Austinu je ve velkém ohrožení, přiznává Ecclestone

Zpočátku slibně vypadající projekt se, zdá se, dostal do slepé uličky a nad jeho budoucností se vznáší jeden velký otazník.
Závod v Austinu je ve velkém ohrožení, přiznává Ecclestone

Sám šéf formule 1 připouští, že pokud se spory mezi jednotlivými stranami rychle nevyřeší a on nebude mít jistotu, že dostane své peníze, je pořádání Velké ceny USA ohroženo. Smlouva, kterou měl Ecclestone uzavřenou s Hellmundovou společností Full Throtle Production, již dále neplatí. Jednou z posledních šancí je, že šéf formule 1 uzavře novou dohodu se společností Circuit of The Americas (COTA), která okruh staví.  

"Udělali jsme zatraceně všechno, co jsme udělat mohli, aby se ten závod uskutečnil. Měli jsme dohodu s Full Throtle Pruduction. Všechno bylo podepsané a uzavřené. Ale stále jsme odkládali věci jako datum, nejrůznější akreditivy a věci, které měly být poslány. Nikdy se ale nic nestalo. Čekali jsme na něj šest měsíců, aby dal to porušení do pořádku. Ví moc dobře, proč jsme to zrušili. Poté přišli na scénu tito lidé (COTA), kteří říkali, že by tyto věci chtěli udělat, ale mají problém s Tavem (Hellmundem). Říkali, že mají okruh a že se mnou chtějí uzavřít smlouvu," vysvětlil Ecclestone.

V úterý přišla z USA další nepříjemná zpráva, a sice když tamní úřady oznámily, že dotace, se kterými promotéři počítali, jim poskytnuty nebudou. Výstavba tak byla okamžitě pozastavena. O případném vyřazení závodu v Austinu by se rozhodlo 7. prosince během zasedání Světové rady motorsportu. Do té doby je Ecclestone ochoten dát COTA šanci, aby své problémy vyřešila a dala mu závazek, že za pořádání Velké ceny USA zaplatí.

"Vše, na co jsme se jich ptali, bylo, jestli jsou schopni nám dát akreditiv. Hledáme záruku na peníze, které nám budou muset zaplatit. A to je skrze akreditiv," uzavřel.

Diskuze (14) Další článek: Středa v Abú Zabí: Mladíci pokračovali v přípravách týmů na rok 2012
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00