Závod nebude jednoduchý a Red Bull nesmíme podcenit, ozývá se z McLarenu

Lewis Hamilton získal v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie pole position. Na startu do zítřejšího závodu ho v první řadě doplní týmový kolega Jenson Button.
Závod nebude jednoduchý a Red Bull nesmíme podcenit, ozývá se z McLarenu

Lepší začátek sezony si tým z Wokingu snad už ani nemohl přát. Jeho piloti dokázali v dnešní kvalifikaci získat double a obávaní nepřátelé z Red Bullu a Ferrari jsou daleko od nich.

Lewis Hamilton si na své konto připsal dvacátou pole position své kariéry, když porazil týmového parťáka Jensona Buttona o 152 tisícin sekundy.

"Je fantastické začít sezonu tímto způsobem," říká rozradostněný Hamilton. "Jsem ohromně pyšný na tým, který pracoval tvrdě jako vždycky. Vidět tenhle výsledek je skvělé."

I po svém dnešním triumfu zůstává Brit při zemi, protože ví, že body se udělují až zítra. Závod podle něj bude hodně tvrdou bitvou.

"Myslím, že v závodě to bude hodně tvrdé a drsné. Klíčové bude postarat se o pneumatiky, dobře odstartovat a vypozorovat, jaké budou strategie. Týmy si to potřebují užít stejně jako já a Jenson."

Pochvaly se celý tým dočkal i od druhého jezdce McLarenu. "Během zimy jsme odvedli opravdu dobrou práci, což jsme dnes dokázali," říká Button. "Je to jenom začátek a světla zatím ještě nezhasla, ale pro nás je to úžasný první výsledek."

Button je však velice obezřetný a Red Bull rozhodně nepodceňuje. "Red Bull neprohrál. Určitě budou konkurenceschopní, na což nesmíme nikdy zapomínat. Zítra si ale užijeme ten moment, kdy vyjedeme na trať. Doufejme, že budeme mít výborný závod."

Další článek: Australskou kvalifikaci ovládl McLaren v čele s Hamiltonem

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10