Závod jsem si pokazil špatným startem, přiznal Hartley

Špatný start zničil závod Brendonu Hartleymu, který spolu s týmovým kolegou Pierrem Gaslym nedokázal navázat na dobrý výsledek z kvalifikace a z Velké ceny Japonska vozů formule 1 odjíždí tým Toro Rosso bez bodu.
Závod jsem si pokazil špatným startem, přiznal Hartley

Ve včerejší kvalifikaci se oběma jezdcům s vozy Toro Rosso, které mají ve svých vozech motory Honda, pro kterou je Suzuka domácím okruhem, podařilo dostat až do závěrečné části kvalifikace, kde Hartley obsadil šesté a Gasly sedmé místo.

„Pro všechny v Toro Rosso to byl smolný den. Měli jsme dva vozy startující na šesté a sedmé pozici a oba jsme skončili mimo body. Měl jsem opravdu špatnou trakci, hodně se mi protočila kola. Před druhou zatáčkou jsem ztratil pár pozic. Neměl jsem pocit, že by můj start byl tak špatný, takže se na to musím znovu podívat,“ vysvětlil Hartley svůj start, při kterém se propadl ze šesté na desátou pozici.

Další pozice pak ztratil během prvního stintu, kdy se mu kvůli špatnému startu přehřívaly zadní pneumatiky. „Jsou tak citlivé, že tohle skutečně ovlivnilo celý můj první stint. Dostal jsem je znovu do teplotního okna a na konci stintu začaly být časy na kolo znovu lepší a já mohl na trati zůstat trochu déle,“ dodal.

„Když jsem ale zajel do boxů, vrátil jsem se za oběma williamsy. Trvalo mi pár kol, než jsem se dostal před Lance Strolla, pak jsem předjel (Sergeje) Sirotkina a zůstal jsem zaseknutý za Marcusem Ericssonem. Měl jsem více rychlosti, ale kvůli problémům s trakcí jsem nemohl předjíždět a ke konci jsem se začal potýkat s puchýřky na pneumatikách,“ popsal třináctý Hartley.

Gasly těsně za body

Jeho týmový kolega Gasly dokončil závod na jedenácté pozici.

„Měl jsem dobrý start, podařilo se mi předjet Brendona a první stint byl skvělý. Za Romainem (Grosjeanem) se mi jelo dobře a byl jsem mu blízko, ale v prvním stintu jsme byli na trati až příliš dlouho, jelikož jsme se po zastávce nechtěli vrátit do provozu, ale pár vozů nás dřívější zastávkou předjelo,“ řekl Gasly.

„Nasadili jsme měkkou sadu a v prvních pár kolech jsem si užil souboje a předjíždění, pak se mi na zadních pneumatikách ale začaly dělat obrovské puchýře a já se snažil přežít do konce,“ dodal Francouz.

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Japonska 2018

10:02 | Na Red Bull Ringu začíná pršet.
19:47 | Za uplynulých 7 dní provedla F1 celkem 4 566 testů na COVID-19. Všechny negativní.
14:51 | Roman Staněk v kvalifikaci F3 na 18. místě. Pole position bere Frederik Vesti.
13:32 | Auto Motor und Sport spekuluje, že letos ještě uvidíme Portimao, Hockenheim a Imolu...

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10