Závod formule E v Berlíně vyhrál Buemi

Sébastien Buemi vyhrál závod formule E v ulicích Berlína a dotáhl se do na vedoucího di Grassiho v čele šampionátu.
Závod formule E v Berlíně vyhrál Buemi

Kvalifikaci na závod v Berlíně vyhrál Vergne před Buemim a Abtem. Až na desátém místě skončil v kvalifikaci lídr šampionátu Lucas di Grassi.

Antonio Felixe da Costa závodí tento víkend v DTM, takže ho pro formuli E zastoupil René Rast.

Buemimu start vyšel a před první zatáčkou se dostal před Vergne na první místo. Z první pozice se ale neradoval dlouho. Vergne o kolo později Buemiho na stejném místě předjel a vrátil se zpět do čela závodu. Přetahovaná ovšem pokračoval a v 6. ze 48 kol se Buemi definitivně usadil na prvním místě, které už do konce závodu nepustil.

Symbolem ePrix se stala černá vlajka s oranžovým kruhem, která jezdci říká, že má s poškozeným vozem zajet do boxů. Během závodu viděla tuto vlajku řada jezdců. Hned na začátku Piquet, Turvey a také Rast, který měl poškozené zadní křídlo.

Ze čtvrtého místa musel do boxů také Bird. Vergne musel odolávat tlaku ze strany Abta, který se nakonec v 11. kole dostal na druhé místo.

Pěkné souboje předvedl Heidfeld, který se dostal před Conwaye, Duvala a Simonu de Silvestro.

Prost se snažil popracovat na stupně vítězů před Vergne. Ten si poškodil blatník na pravém předním kole a jako několik jeho kolegů viděl černou vlajku s oranžovým kruhem. Vergne nakonec přišel o celé přední křídlo, ale měl štěstí, neboť se už blížily plánované zastávky v boxech.

Po zastávkách v boxech se Di Grassi dostal na čtvrté místo před Vergne. V kole 28/48 byla na trati kvůli troskám vyhlášena FCY (obdoba virtuálního safety caru). Ředitelství závodu si posvítilo na di Grassiho, který prý pod FCY nedodržel stanovenou rychlost.

Di Grassi se snažil dostat před Prosta, což se mu nakonec povedlo. Pár kol před koncem boural Duval a na trať musel safety car. Závod byl restartován dvě kola před koncem.

Závod vyhrál Buemi. Daniel Abt zůstal na druhém místě a svého týmového kolegu di Grassiho před sebe nepustil.

Kromě zmíněného Heidfelda lze vyzvednout také Simonu de Silvestro, která skončila na bodech.

Di Grassiho a Buemiho tak dělí v šampionátu jen jeden bod. Poslední dva závody se jedou na začátku července v Londýně. 

Další článek: Manor nečeká, že by letos v Monaku znovu bodoval

Témata článku: ,