Závod formule 1 ve středu? Podle Marka je tato možnost ve hře

Formule 1 hledá způsoby, jak v průběhu července restartovat letošní sezónu. Na stole mohou být i dříve nepředstavitelné novinky.
Závod formule 1 ve středu? Podle Marka je tato možnost ve hře

Prvním závodem podle původního kalendáře má být Francie, ale je téměř jisté, že tomu tak nebude. F1 už cílí na Rakousko. Na Red Bull Ringu by se mohly jet dva závody – bez diváků a s přísnými opatřeními. 

V případě většího počtu závodů na stejné trati se nabízí několik otázek: jak se budou závody jmenovat? Pojedou se oba ve stejném formátu a na stejné konfiguraci a bude mezi oběma závody přestávka jeden týden? Poslední možnost není úplně ideální, protože zvyšuje náklady (personál by zůstával na místě v hotelu) a teoreticky i riziko nákazy. Dokážete si však představit, že by se závod F1 jel jindy než v neděli? Někteří lidé ano...

Marko už doma plánuje závod v izolaci. Opatření budou velmi tvrdá

Marko už doma plánuje závod v izolaci. Opatření budou velmi tvrdá

„První událost bude pravděpodobně 5. července jako normální událost,“ řekl Helmut Marko pro ORF. „Pak dvoudenní událost se závodem konaným ve středu odpoledne.“

Podle Marka lze využít toho, že v červenci v Rakousku zapadá slunce až kolem 21. hodiny a jet tak závod v pozdních hodinách, „což by byl atraktivní čas v mnoha jiných zemích“.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Tost vyčíslil ztrátu pro týmy za jeden zrušený závod