Závod byl zmanipulovaný, zuří Alonso

Alonso dojel devátý, Felipe Massa dokonce až čtrnáctý. To jsou pozice, které lidem ve Ferrari vzhledem k vývoji na začátku závodu hnuly žlučí.

Fernando Alonso chtěl ve svém domácím závodě dojet minimálně na stupních vítězů. Spokojit se ovšem musel až s pozicí na konci první desítky. Svou roli v tom hrála fáze odjetá za zpomalovacím vozem. Dvojnásobný mistr světa proto po závodě tvrdě zkritizoval sportovní komisaře a celou akci považuje za zmanipulovanou.

"Je to škoda. Ani ne tak pro nás, protože v závodění se stane mnohé, ale hlavně pro fanoušky, kteří si zaplatili za vstupenky, aby pak museli sledovat zmanipulovaný závod. Po povedeném startu jsme jeli dobře na třetím místě. Pak na trať vyjel zpomalovací vůz, což pro nás neznamenalo nic dobrého. Hamilton potom safety car předjel. To jsem ještě neviděl, za žlutých vlajek předjet zpomalovací vůz. Dělil nás od sebe metr a dopadlo to tak, že on dojel druhý a já devátý.

Za normálních okolností jsme měli dojet na druhém místě. Po výjezdu safety caru to bylo na devátou pozici, ale Hamilton měl skončit osmý. Tady se ale stalo to, že když uděláte normální věc, tedy že respektujete pravidla, skončíte devátí a naopak když pravidla porušíte, dojedete druzí. Rozhodnout o penalizaci muselo být hodně těžké. Skutečně velkým problémem muselo být podívat se na opakovaný záznam a vidět tam Hamiltona, jak se dostává před safety car.

Ale stalo se. Bohužel to teď vypadá, že jde všechno proti nám a jim naopak vše projde," řekl rozčilený Alonso.

Další článek: Ve Valencii vyhrál Vettel, Webber škaredě boural

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00