Závod byl pro Sebastiana Vettela plný smíšených emocí

Velká cena Indie se pro Němce vyvíjela ve velmi poklidném duchu. Tu dokončil na prvním místě více než osm vteřin před druhým Buttonem. Mark Webber se oproti startu propadl o dvě místa. AKTUALIZOVÁNO
Závod byl pro Sebastiana Vettela plný smíšených emocí

Dalo by se říct, že má Sebastian Vettel za sebou dokonalý závodní víkend. Včera vybojoval svou třináctou pole position v sezoně, dnes si dojel stylem start-cíl pro letošní jedenácté vítězství a k tomu všemu přidal ještě nejrychlejší kolo závodu. Přesto byl po projetí cílem poněkud smutný. Radost mu kazily myšlenky na nedávné události, které postihly celý nejen motoristický svět.

"Abych byl upřímný, jsou to trochu smíšené emoce. Na jedné straně jsem velmi šťastný, že jsem prvním vítězem (Velké ceny Indie), ale na druhé straně, podívám-li se zpět na poslední víkend, ztratili jsme dva kolegy. Dana (Wheldona) jsem neznal, ale očividně to je v motorsportu velké jméno. Tento rok jsem se seznámil s Marcem Simoncellim. Naše myšlenky jsou s nimi. Jsme připraveni převzít určitý risk, když usedáme do vozu, ale někdy se takovéhle věci stávají. Jak jsem řekl, trochu smíšené emoce a v této chvíli jsou naše myšlenky s nimi," zavzpomínal úřadující šampión na tragicky zesnulé závodníky.

V průběhu závodu nedal rodák z Heppenheimu nikomu nejmenší šanci, aby jej na první příčce ohrozil, a po bezchybném výkonu se stal historicky prvním vítězem Velké ceny Indie.

"Pro nás to byl velmi dobrý závod. Čas strávený ve vedení jsem si velmi užíval. Trochu jsem na dálku bojoval s Jensonem, který byl vždy čtyři sekundy za mnou. A díky strategii se během zastávek v boxech přibližoval," vysvětlil.

Do statistik si německý jezdec připsal další rekord, a sice když překonal Nigela Mansella v počtu kol strávených ve vedení během jedné sezony. Tomu ale Vettel příliš velkou váhu nepřikládá: "O to se nestarám. Myslím si, že takto můžeme pokračovat. Vůz je fantastický a tým si to užívá. Nejlepší na tom je, když každé ráno jdete do garáže a oni pracují na plný plyn a velmi tvrdě," vyzdvihl Vettel dobře odvedenou týmovou práci.

Z trojice jezdců, kteří mohou reálně pomýšlet na titul vicemistra pro letošní sezonu, dopadl v Indii nejhůře Mark Webber. Na startu závodu se propadl za Jensona Buttona, kterého se ještě několik kol poté dokázal držet, avšak na druhé místo se už neprobojoval. Místo toho ho po zastávkách v boxech odsunul z umístění na stupních vítězů Fernando Alonso a Webber se chtě nechtě musel spokojit s konečnou čtvrtou příčkou.

"O pódium jsme přišli v polovině závodu, opravdu. Je to pořád ten samý příběh. Prostě jsem neměl na konci stintů výkon a také jsme trochu zápasili s vyvážením. Odešly mi pneumatiky, což znamenalo, že jsem musel zajet do boxů dříve, a to mi ztížilo život. Na konci jsem nebyl dostatečně rychlý."

"S Fernandem to byl dobrý souboj, ale mclareny a ferrari byly v prvním sektoru velmi silné. Jenson mě dostal v prvním kole na zadní rovince. Tak to zkrátka chodí, zklamání," uzavřel Webber.

Další článek: Hamilton si sype popel na hlavu

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen