Závod Alonso vs. Rossi? Možná se dočkáme do konce roku

Wrooom 2011 dal poprvé dohromady Fernanda Alonsa a Valentina Rossiho. Ferrari a Ducati teď pracují na tom, aby tito mistři dvou a čtyř kol mohli změřit síly v závodě.
Závod Alonso vs. Rossi? Možná se dočkáme do konce roku

Přestupem k Ducati se závodící legenda dvou kol Valentino Rossi dostal do širší italské rodiny, do které patří také Ferrari. Tím vznikla mimořádná příležitost uspořádat závod mezi ním a Fernandem Alonsem.

"Teď na tom pracujeme, takže vám zatím nemůžu nic stoprocentně potvrdit, ale před koncem sezóny - do prosince by mohlo přijít překvapení," prozradil Alonso. "Neřeknu nic o tom, jak by se to uskutečnilo."

Pokud se závod těchto dvou jezdců, kteří dohromady drží 11 mistrovských titulů, realizuje, je pravděpodobné, že by šlo o kombinaci jízd na různých strojích. "Dvojkolky, čtyřkolky, šestikolky... Nic neřeknu," dodal k případnému závodu Alonso.

Španěl se však netají tím, že má k Rossimu velký respekt. "Valentina znám už delší dobu," vysvětloval. "Trochu víc od poloviny loňského roku. Setkali jsme se v Maranellu, když tam byl na návštěvě, a je to velmi příjemný člověk. Když vyhrajete devět šampionátů, nic moc dalšího už dokázat nemůžete. Je to nejlepší motocyklový jezdec v historii."

První měření sil, v kterém by ale šlo téměř výhradně o zábavu, může nastat mezi Alonsem a Rossim už tento týden v Madonně di Campiglio během tradičních závodů na ledě. Rossi ale možná nebude chtít ohrozit rekonvalescenci po operaci ramene.

Diskuze (47) Další článek: Prezentace barev týmu Lotus Renault GP
21:38 | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
20:39 | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10