Závod Alonso vs. Rossi? Možná se dočkáme do konce roku

Wrooom 2011 dal poprvé dohromady Fernanda Alonsa a Valentina Rossiho. Ferrari a Ducati teď pracují na tom, aby tito mistři dvou a čtyř kol mohli změřit síly v závodě.
Závod Alonso vs. Rossi? Možná se dočkáme do konce roku

Přestupem k Ducati se závodící legenda dvou kol Valentino Rossi dostal do širší italské rodiny, do které patří také Ferrari. Tím vznikla mimořádná příležitost uspořádat závod mezi ním a Fernandem Alonsem.

"Teď na tom pracujeme, takže vám zatím nemůžu nic stoprocentně potvrdit, ale před koncem sezóny - do prosince by mohlo přijít překvapení," prozradil Alonso. "Neřeknu nic o tom, jak by se to uskutečnilo."

Pokud se závod těchto dvou jezdců, kteří dohromady drží 11 mistrovských titulů, realizuje, je pravděpodobné, že by šlo o kombinaci jízd na různých strojích. "Dvojkolky, čtyřkolky, šestikolky... Nic neřeknu," dodal k případnému závodu Alonso.

Španěl se však netají tím, že má k Rossimu velký respekt. "Valentina znám už delší dobu," vysvětloval. "Trochu víc od poloviny loňského roku. Setkali jsme se v Maranellu, když tam byl na návštěvě, a je to velmi příjemný člověk. Když vyhrajete devět šampionátů, nic moc dalšího už dokázat nemůžete. Je to nejlepší motocyklový jezdec v historii."

První měření sil, v kterém by ale šlo téměř výhradně o zábavu, může nastat mezi Alonsem a Rossim už tento týden v Madonně di Campiglio během tradičních závodů na ledě. Rossi ale možná nebude chtít ohrozit rekonvalescenci po operaci ramene.

Diskuze (47) Další článek: Prezentace barev týmu Lotus Renault GP
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10