Závod Alonso vs. Rossi? Možná se dočkáme do konce roku

Wrooom 2011 dal poprvé dohromady Fernanda Alonsa a Valentina Rossiho. Ferrari a Ducati teď pracují na tom, aby tito mistři dvou a čtyř kol mohli změřit síly v závodě.
Závod Alonso vs. Rossi? Možná se dočkáme do konce roku

Přestupem k Ducati se závodící legenda dvou kol Valentino Rossi dostal do širší italské rodiny, do které patří také Ferrari. Tím vznikla mimořádná příležitost uspořádat závod mezi ním a Fernandem Alonsem.

"Teď na tom pracujeme, takže vám zatím nemůžu nic stoprocentně potvrdit, ale před koncem sezóny - do prosince by mohlo přijít překvapení," prozradil Alonso. "Neřeknu nic o tom, jak by se to uskutečnilo."

Pokud se závod těchto dvou jezdců, kteří dohromady drží 11 mistrovských titulů, realizuje, je pravděpodobné, že by šlo o kombinaci jízd na různých strojích. "Dvojkolky, čtyřkolky, šestikolky... Nic neřeknu," dodal k případnému závodu Alonso.

Španěl se však netají tím, že má k Rossimu velký respekt. "Valentina znám už delší dobu," vysvětloval. "Trochu víc od poloviny loňského roku. Setkali jsme se v Maranellu, když tam byl na návštěvě, a je to velmi příjemný člověk. Když vyhrajete devět šampionátů, nic moc dalšího už dokázat nemůžete. Je to nejlepší motocyklový jezdec v historii."

První měření sil, v kterém by ale šlo téměř výhradně o zábavu, může nastat mezi Alonsem a Rossim už tento týden v Madonně di Campiglio během tradičních závodů na ledě. Rossi ale možná nebude chtít ohrozit rekonvalescenci po operaci ramene.

Další článek: Prezentace barev týmu Lotus Renault GP

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.