Závěrečná inspekce okruhu v Dillí proběhne na začátku září

Okruh Budh budovaný poblíž Nového Dillí v Indii bude na formuli 1 připraven podle plánu, i když byla jeho homologace odsunuta.
Závěrečná inspekce okruhu v Dillí proběhne na začátku září

Premiérová Grand Prix Indie má v kalendáři datum 30. října a homologace okruhu Budh měla proběhnout tento týden. FIA ji ale odsunula. "Federaci posíláme zprávy každé dva týdny a s naším pokrokem je zcela spokojena," uvedl prezident indické federace motorsportu Vicky Čandhok pro Asian Age.

"Závěrečná inspekce byla naplánovaná na první srpnový týden a trať na ni byla připravena. Ale technický ředitel FIA Charlie Whiting potvrdil, že do Nového Dillí přijede 31. srpna."

Indové dostavěli komplex boxů, garáže, tribuny a další zázemí podle plánu, ale poslední vrstvu asfaltu chtějí na trati položit až v září. "Základ trati s obrubníky a bariérami je připravený. Němečtí konzultanti nominovaní FIA, kteří tu na okruhu jsou, poradili pořadatelům, aby poslední vrstvu položili asi 45 dní před závodem," vysvětlil Čandhok. Před formulí 1 vyzkouší okruh vozy národního šampionátu JK Tyre.

Až formule 1 v říjnu do Dillí přijede, nebude komplex okruhu zcela dokončený, část zázemí pro hosty a média bude dostavěna až pro závod v roce 2012.

Diskuze (7) Další článek: Projekt Grand Prix v ulicích New Yorku znovu ožil