Závěr závodu v Abú Dhabí byl dobrý pro sport, myslí si Villeneuve

Jacques Villeneuve si myslí, že závěr posledního závodu sezóny byl dobrý pro sport. Hamilton se vrátí zdravě naštvaný a bude agresivnější. Ale vrátí se vůbec? Ani Villeneuve si není úplně jistý.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Závěr závodu v Abú Dhabí byl dobrý pro sport, myslí si Villeneuve  | Foto: Getty Images / Lars Baron

„Pro sport je to každopádně dobré, protože Lewis se teď musí vrátit a pokusit se vyhrát svůj osmý šampionát a být agresivní, aby ho získal,“ řekl Villeneuve, kterého cituje Motorsport.com.

„Hodně se o tom psalo v médiích. Bylo to lehce kontroverzní, ale to je vždy, když dojde na poslední závod.“

Skončí Masi jako ředitel závodu? FIA je v těžké situaci

Skončí Masi jako ředitel závodu? FIA je v těžké situaci

Na otázku, zda si myslí, že se Hamilton v roce 2022 vrátí, Villeneuve odpověděl: „Kdo ví? Nikdo nečekal, že se Rosberg nevrátí a najednou se jednoho rána probudil a všem řekl, že vlastně není svým způsobem zapálený pro závodění. U Lewise to tak nevypadá, ale kdo ví?“

Reakcí na závěr sezóny bylo mnoho. Podle mistra světa z roku 1997 je však titul ve správných rukou.

„Pokud jde o reakci, tak asi záleží na tom, zda jste fanouškem Verstappena, nebo Lewise. Bylo to vzrušující a vzhledem k tomu, jak probíhala celá sezona, si Max tento titul zasloužil. Celý rok byl na vrcholu – závod za závodem.“

Další článek: Další změna. Alain Prost končí u Alpine

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
16. května | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00