Zatraktivnit dění ve španělském závodě by měly větší rozdíly mezi pneumatikami

Týmy znají okruh v Barceloně velmi dobře z testů, ale Pirelli si pro ně připravilo nabídku směsí, která by měla vést k zajímavé podívané.
Zatraktivnit dění ve španělském závodě by měly větší rozdíly mezi pneumatikami

Do Montmela dorazí týmy s velmi dobře nastavenými vozy, protože na okruhu jezdily s letošními monoposty už v zimních testech, čímž se zmenšuje prostor pro případná překvapení. Pirelli se ho ale snaží znovu zvětšit nabídkou pneumatik.

Pro Grand Prix Španělska dostanou jezdci měkkou a tvrdou směs, které v nabídce Pirelli dělí dva stupně tvrdosti. Bude to letos poprvé, co budou mezi pneumatikami tak velké rozdíly.

"Mělo by to týmům umožnit mnoho různých strategií s pneumatikami, které by mohly z hlediska konečného výsledku znamenat velký rozdíl," řekl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery.

"Mnoho týmů zlepšilo své znalosti naší nabídky pneumatik a v Mugellu testovalo nové díly, takže ve španělské Grand Prix očekáváme vyrovnané souboje a možná dokonce i pátého různého vítěze v pátém závodě..."

Okruh v Barceloně je na pneumatiky náročný, velkou zátěží prochází díky rychlým zatáčkám zejména levá přední. K tomu se přidává abrazivní povrch, který urychluje opotřebení.

Další článek: Boullier: Přesunutí testu mladíků na červenec je nesmysl, ale zúčastníme se