Zatraktivnit dění ve španělském závodě by měly větší rozdíly mezi pneumatikami

Týmy znají okruh v Barceloně velmi dobře z testů, ale Pirelli si pro ně připravilo nabídku směsí, která by měla vést k zajímavé podívané.
Zatraktivnit dění ve španělském závodě by měly větší rozdíly mezi pneumatikami

Do Montmela dorazí týmy s velmi dobře nastavenými vozy, protože na okruhu jezdily s letošními monoposty už v zimních testech, čímž se zmenšuje prostor pro případná překvapení. Pirelli se ho ale snaží znovu zvětšit nabídkou pneumatik.

Pro Grand Prix Španělska dostanou jezdci měkkou a tvrdou směs, které v nabídce Pirelli dělí dva stupně tvrdosti. Bude to letos poprvé, co budou mezi pneumatikami tak velké rozdíly.

"Mělo by to týmům umožnit mnoho různých strategií s pneumatikami, které by mohly z hlediska konečného výsledku znamenat velký rozdíl," řekl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery.

"Mnoho týmů zlepšilo své znalosti naší nabídky pneumatik a v Mugellu testovalo nové díly, takže ve španělské Grand Prix očekáváme vyrovnané souboje a možná dokonce i pátého různého vítěze v pátém závodě..."

Okruh v Barceloně je na pneumatiky náročný, velkou zátěží prochází díky rychlým zatáčkám zejména levá přední. K tomu se přidává abrazivní povrch, který urychluje opotřebení.

Další článek: Boullier: Přesunutí testu mladíků na červenec je nesmysl, ale zúčastníme se

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10