Zatím neviditelní noví majitelé Williamsu. V budoucnu je uvidíte, říká Roberts

Již více než měsíc je majitelem týmu formule 1 Williams americká kapitálová společnost Dorilton Capital. Její šéfové se však zatím novinářům a veřejnosti vyhýbají. Nově jmenovaný šéf týmu Simon Roberts však ujistil, že se neskrývají. Cesta zpět na vrchol ale podle něj bude dlouhá a před novým vedením stojí řada úkolů.
Foto: Getty Images
Zatím neviditelní noví majitelé Williamsu. V budoucnu je uvidíte, říká Roberts | Foto: Getty Images

Investiční skupina Dorilton Capital v srpnu letošního roku dokončila převzetí britského rodinného týmu Williams.

Krátce po příchodu nového majitele došlo také k oznámení odchodu rodiny Williamsových z týmu. Spoluzakladatel sir Frank Williams a jeho dcera Claire, která byla v posledních letech zástupkyní šéfa týmu, ale prakticky byla ve vedení stáje z Grove, se v paddocku F1 naposledy ukázali při Velké ceně Itálie v Monze.

Před následujícím závodem v Toskánsku byl novým šéfem týmu jmenován Roberts, který dříve u Williamsu působil jako výkonný ředitel.

Šéfem Williamsu bude dočasně Simon Roberts

Šéfem Williamsu bude dočasně Simon Roberts

Do Mugella zavítala skupina zástupců Dorilton Capital, aby se poprvé setkali s členy týmu, od převzetí Williamsu však nevystoupili na veřejnosti ani neposkytli žádný rozhovor.

„Matthew Savage (předseda Dorilton) byl v Mugellu, připojil se k týmu,“ reagoval Roberts na dotaz Autosportu, proč zůstávají představitelé Dorilton Capital v pozadí.

„Přivedl jednoho dalšího člena správní rady a jednoho ze svých vyšších vedoucích. Byli tam. Neposkytovali rozhovory, ale byla to jejich první návštěva formule 1 a předpokládám, že je v budoucnu uvidíme. Neskrývají se,“ řekl.

Převzetí týmu americkou investiční společností přišlo po třech letech, během kterých se Williams propadl na konec startovního pole F1 a bojoval pouze o poslední pozice.

Kromě finančního stabilizování týmu bude cílem nových majitelů také znovu vyzdvihnout jeho výkony.

Claire Williamsová končí ve vedení týmu. Dorilton Capital vybral nové vedení

Claire Williamsová končí ve vedení týmu. Dorilton Capital vybral nové vedení

„Nyní se snaží pochopit vše kolem tohoto byznysu. Jsou to chytří a milí lidé, se kterými je snadná spolupráce, takže je skvělé je tu mít. Přišli a zapojují se do všeho, do čeho mohou. Byli v Mugellu, což pro ně bylo skvělé. My nyní nastavujeme rozpočet, díváme se na investiční plány a snažíme se přijít na to, co bude potřeba udělat jako první,“ pokračuje Roberts.

„Nechceme dělat chyby, soustředíme se na zlepšení naší výkonnosti v dlouhodobém měřítku. Není tu žádná rychlá náprava. Je to pro nás, stejně jako pro Dorilton, běh na dlouhou trať.“

Roberts doufá v dlouhodobou pozici šéfa týmu

Roberts byl šéfem Williamsu jmenoval prozatímně, s představiteli Dorilton Capital však chce jednat o převzetí práce na plný úvazek.

„Abych byl upřímný, na to jsme se skutečně nezaměřovali. Celý proces prodeje proběhl mnohem rychleji, než kdokoliv z nás očekával, pak se Claire rozhodla (odstoupit z funkce zástupkyně šéfa týmu), což byl pro nás všechny šok.

„Nejdůležitější bylo zachovat kontinuitu. Jsem opravdu rád, že jsem byl požádán, abych nastoupil na tuto pozici, užívám si to a doufám, že v tom budu moci pokračovat delší dobu. Zatím jsme o tom ale ještě ani nemluvili. Není to na prvním místě mého ani jejich seznamu. Je před námi spousta práce a soustředíme se na posunutí týmu vpřed,“ uzavřel Roberts.

Další článek: Will Power odolal tlaku ze strany Herty, o titulu v IndyCar se rozhodne na Floridě

15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00