Zatím není jisté, jestli jsem rychlejší já nebo Kubica, říká Petrov

Ruský jezdec Vitalij Petrov se připravuje na svůj debut v Grand Prix a dopředu odmítá roli týmové dvojky u Renaultu. Podle něj dokonce není zřejmé, kdo bude v R30 rychlejší.

"Budu se snažit dojíždět na bodovaných místech," nastínil své ambice Petrov pro Autosport. "Ale musíme si ještě chvíli počkat, abychom zjistili, jak na tom jsme a o jaké pozice můžeme bojovat."

"Pořád nemáme stoprocentní srovnání mezi mnou a Robertem ve stejných podmínkách. Někdy je rychlý on, někdy já. Ale pořád si nejsme stoprocentně jistí, kdo je rychlejší a o kolik."

V jednom je však Petrov za svým týmovým kolegou pozadu, zatím se nemůže srovnávat v popularitě. Kubica je doma v Polsku hvězda, ale situace Petrova se také začíná rychle měnit.

"Mohl bych se stát populární, ale snažím se na to nemyslet," řekl ruský pilot. "Teď mi občas lidé posílají zprávy a já ty telefonní čísla ani neznám. Lidé se se mnou spojí a gratulují mi, ale nikdy dřív se mnou nemluvili a teď chtějí být moji přátelé. Ale to je asi normální."

Další článek: Kubica: U Renaultu se mi díky uvolněné atmosféře pracuje lépe než u BMW

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen