Zastávky Williamsu určitě dokážeme zrychlit, říká Michael Johnson

Bývalý sprinter Michael Johnson je přesvědčený, že zkušenosti a znalosti jeho firmy v oblasti biomechaniky umožní Williamsu zkrátit čas potřebný pro odbavení vozu během zastávek v boxech.
Zastávky Williamsu určitě dokážeme zrychlit, říká Michael Johnson

Williams nedávno navázal spolupráci se společností Michaela Johnsona, která se specializuje na trénink špičkových sportovců. V týmu z Grove se bude věnovat hlavně mechanikům, kteří pracují na vozech při pit stopech.

"Velmi věřím tomu, co jsme já a mí lidé dali dohromady v oblasti tréninkových metodik a biomechanické efektivity," řekl Johnson pro The Guardian. "Nemyslím, že by to někdo uměl lépe než my. Během zastávek v boxech dochází k velkému množství biomechanických pohybů, což je důvod, proč je můžeme zrychlit."

Johnson zastávky v boxech už studoval a má několik nápadů, jak je vylepšit. "U člověka, který má pneumatiku a musí ji nasadit, udělá obrovský rozdíl, kolik kroků musí udělat," vysvětloval. "A ten člověk s pistolí, okamžitě mě napadlo, že to může dělat dvěma jinými způsoby."

"Pistoli může sundat z kola a rovnou ji přitisknout k hrudi, nebo ji může sundat a namířit nahoru. Nikdy nebyly použity senzory pro měření, jak přesný může být."

A jak se k novým trenérům staví samotní mechanici Williamsu? Ben Howard, který pracuje u levého předního kola, přiznal, že mezi jeho kolegy zavládlo nadšení i trocha nervozity, protože Johnson trénuje špičkové sportovce, což mechanici nejsou.

"Na okruzích týmy kolem vás trénují zastávky, takže je vždy sledujete a zjišťujete, jestli byste se mohli něco naučit. Neustále spolu soupeříme, přátelsky, ale nebudeme jim ukazovat žádná tajemství, která se naučíme od Michaela," dodal.

Další článek: Permane: Nepoznal bych, že Räikkönen loni nezávodil

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10