Zastávky Williamsu určitě dokážeme zrychlit, říká Michael Johnson

Bývalý sprinter Michael Johnson je přesvědčený, že zkušenosti a znalosti jeho firmy v oblasti biomechaniky umožní Williamsu zkrátit čas potřebný pro odbavení vozu během zastávek v boxech.
Zastávky Williamsu určitě dokážeme zrychlit, říká Michael Johnson

Williams nedávno navázal spolupráci se společností Michaela Johnsona, která se specializuje na trénink špičkových sportovců. V týmu z Grove se bude věnovat hlavně mechanikům, kteří pracují na vozech při pit stopech.

"Velmi věřím tomu, co jsme já a mí lidé dali dohromady v oblasti tréninkových metodik a biomechanické efektivity," řekl Johnson pro The Guardian. "Nemyslím, že by to někdo uměl lépe než my. Během zastávek v boxech dochází k velkému množství biomechanických pohybů, což je důvod, proč je můžeme zrychlit."

Johnson zastávky v boxech už studoval a má několik nápadů, jak je vylepšit. "U člověka, který má pneumatiku a musí ji nasadit, udělá obrovský rozdíl, kolik kroků musí udělat," vysvětloval. "A ten člověk s pistolí, okamžitě mě napadlo, že to může dělat dvěma jinými způsoby."

"Pistoli může sundat z kola a rovnou ji přitisknout k hrudi, nebo ji může sundat a namířit nahoru. Nikdy nebyly použity senzory pro měření, jak přesný může být."

A jak se k novým trenérům staví samotní mechanici Williamsu? Ben Howard, který pracuje u levého předního kola, přiznal, že mezi jeho kolegy zavládlo nadšení i trocha nervozity, protože Johnson trénuje špičkové sportovce, což mechanici nejsou.

"Na okruzích týmy kolem vás trénují zastávky, takže je vždy sledujete a zjišťujete, jestli byste se mohli něco naučit. Neustále spolu soupeříme, přátelsky, ale nebudeme jim ukazovat žádná tajemství, která se naučíme od Michaela," dodal.

Další článek: Permane: Nepoznal bych, že Räikkönen loni nezávodil

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen