Zastávky Williamsu určitě dokážeme zrychlit, říká Michael Johnson

Bývalý sprinter Michael Johnson je přesvědčený, že zkušenosti a znalosti jeho firmy v oblasti biomechaniky umožní Williamsu zkrátit čas potřebný pro odbavení vozu během zastávek v boxech.
Zastávky Williamsu určitě dokážeme zrychlit, říká Michael Johnson

Williams nedávno navázal spolupráci se společností Michaela Johnsona, která se specializuje na trénink špičkových sportovců. V týmu z Grove se bude věnovat hlavně mechanikům, kteří pracují na vozech při pit stopech.

"Velmi věřím tomu, co jsme já a mí lidé dali dohromady v oblasti tréninkových metodik a biomechanické efektivity," řekl Johnson pro The Guardian. "Nemyslím, že by to někdo uměl lépe než my. Během zastávek v boxech dochází k velkému množství biomechanických pohybů, což je důvod, proč je můžeme zrychlit."

Johnson zastávky v boxech už studoval a má několik nápadů, jak je vylepšit. "U člověka, který má pneumatiku a musí ji nasadit, udělá obrovský rozdíl, kolik kroků musí udělat," vysvětloval. "A ten člověk s pistolí, okamžitě mě napadlo, že to může dělat dvěma jinými způsoby."

"Pistoli může sundat z kola a rovnou ji přitisknout k hrudi, nebo ji může sundat a namířit nahoru. Nikdy nebyly použity senzory pro měření, jak přesný může být."

A jak se k novým trenérům staví samotní mechanici Williamsu? Ben Howard, který pracuje u levého předního kola, přiznal, že mezi jeho kolegy zavládlo nadšení i trocha nervozity, protože Johnson trénuje špičkové sportovce, což mechanici nejsou.

"Na okruzích týmy kolem vás trénují zastávky, takže je vždy sledujete a zjišťujete, jestli byste se mohli něco naučit. Neustále spolu soupeříme, přátelsky, ale nebudeme jim ukazovat žádná tajemství, která se naučíme od Michaela," dodal.

Další článek: Permane: Nepoznal bych, že Räikkönen loni nezávodil

Témata článku: ,